Město přispělo na podporu samostatného bydlení

, autor: Petr Vitvar

02.07.2013 - Zastupitelé rozhodli o poskytnutí příspěvku ve výši 34 tisíc korun na sociální službu Podpora samostatného bydlení. Tato sociální služba byla v Jablonci nad Nisou zavedena na podzim roku 2012 a poskytuje zázemí (bydlení, dohled, sociální kontakt) osobám s duševním onemocněním.

Město již tuto službu podpořilo 50 tisíci korunami. „Dosud za klienty docházel terénní pracovník FOKUSu dvakrát týdně. Z dosavadních zkušeností vyplývá, že jsou nutné častější návštěvy,“ vysvětluje potřebu navýšení finančních prostředků náměstkyně primátora pro sociální oblast Soňa Paukrtová.

Podporované či chráněné bydlení je pro osoby s psychickým onemocněním nebo zdravotním omezením vhodnou alternativou k ústavní péči. „Tím, že klientům umožníme bydlet samostatně, podporujeme jejich sociální dovednosti i dovednosti v péči o domácnost a každodenní praktické úkony,“ vysvětluje Tereza Šímová z odd. sociálních služeb. „Klienty navštěvuje terénní sociální pracovník, který jim pomáhá s běžnými denními záležitostmi, nákupy a dalšími potřebami. „Klienti mají sestavený plán a denní režim, který jim usnadní život. Nemusí být v ústavu a nemají tak pocit sociálního vyloučení,“ dodává Šímová.

Příspěvek bude poskytnut z prostředků z „hazardu“ určených na činnost registrovaných sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Vytvořeno 2.7.2013 10:28:15 | přečteno 1407x | Petr Vitvar