Město opět přispěje na prázdninovou péči o předškolní děti

26.03.2013 - I pro letošní rok odsouhlasila Rada města poskytnutí příspěvku ve výši 100 Kč na dítě a den, pokud rodiče využijí služby některého z registrovaných subjektů, které nabízejí prázdninovou péči.

„Pro letošní rok jsme na prázdninovou péči v rozpočtu vyčlenili 90 tisíc korun,“ říká náměstek primátora Miloš Vele a dodává, že přesnou částku není možné v tuto chvíli určit, jelikož se odvíjí od nabídky registrovaných subjektů a zájmu rodičů o jejich služby.

Mateřské školky v Jablonci nad Nisou o prázdninách jako tradičně přeruší provoz na 7 týdnů, letos to bude od 8. 7. do 23. 8. „V době uzavření mateřinek bude každý týden otevřena jedna školka, která zajistí prázdninový provoz, celkem se jich vystřídá 9,“ říká Zuzana Brodská z oddělení školství, kultury a sportu. „Harmonogram střídání sestavíme s ohledem na počet přihlášených dětí v jednotlivých týdnech a podle kapacity školek,“ vysvětluje Brodská systém prázdninového provozu.

„Kromě jedné z devíti školek mohou rodiče o prázdninách využít i služby dalších subjektů. Pokud si vyberou subjekt, který je zároveň registrovaný u města, mohou rodiče na max. 5 prázdninových dnů využít příspěvek 100 korun na dítě a den. O tuto částku jim bude ponížena celková částka,“ říká náměstkyně primátora Soňa Paukrtová. Podmínkou je, aby dítě navštěvovalo ve školním roce 2012/13 některou z jabloneckých mateřských škol. Seznam subjektů pro poskytnutí služby rodičům předškolních dětí bude zveřejněn v květnu. V současné době je vyhlášena výzva, aby se poskytovatelé služeb, kteří mají zájem, přihlásili na oddělení školství.

Náměstkyně Soňa Paukrtová zastupitele informovala, že v současné době probíhají jednání o možnosti finančního zvýhodnění prázdninových aktivit také pro malé školní děti, především žáky prvních a druhých tříd základních škol.

„V loňském roce se zaregistrovalo 9 subjektů, které nabízely prázdninovou péči o předškolní děti. Příspěvky města v celkové výši 84 900 Kč využili rodiče 174 jabloneckých dětí,“ shrnuje loňský rok vedoucí oddělení školství Zdeňka Květová.

Vytvořeno 26.3.2013 7:47:36 | přečteno 1655x | Petr Vitvar