Město konečně vlastní veřejné pozemky v Rýnovicích

, autor: Petr Vitvar

22.11.2013 - Statutární město Jablonec nad Nisou je po dlouhých letech a vlastníkem pro občany strategických pozemků v Rýnovicích. Jedná se o pozemky o celkové výměře 46 tisíc m2 a je mezi nimi i dětské hřiště na sídlišti Janovská, na jehož nevyužívání obyvatelé sídliště často poukazovali. Vedení města považuje zisk pozemků za jednoznačný úspěch a završení dlouholetého úsilí a jednání. Smlouvy o převodu pozemků včera odsouhlasili zastupitelé.

„Po 8 letech se podařilo dosáhnout bezúplatného převodu strategických pozemků na sídlišti Janovská, které byly dosud ve vlastnictví Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM),“ říká primátor Petr Beitl.

Bezúplatně získané pozemky jsou veřejně využívány jako zeleň, komunikace a také jako přístupy k jednotlivým objektům panelových domů. Je mezi nimi zahrnuto i hřiště za rýnovickou školou, které nebylo možné využívat právě proto, že nepatřilo městu. Na jednom ze získaných pozemků se nachází i autobusová zastávka.

Od ÚZSVM se podařilo odkoupit i dalších 897 m2 zastavěných pozemků pod panelovými domy v ulici Na Úbočí celkem za 1 060 000 korun. Za uvedené pozemky město dosud platilo nájemné 18 tisíc ročně. „Cena za pozemky je kompromisem, kterého se podařilo dosáhnout po dlouhotrvajících jednáních s majitelem, a který umožnil vyřešit tuto vleklou záležitost a získat pozemky do vlastnictví města,“ říká Miloš Vele, náměstek pro ekonomiku.

Bezúplatným převodem i nákupem město získalo do svého majetku více než 48 tisíc metrů čtverečních pozemků. „Cílem získat pozemky určitě nebylo změnit jejich způsob využívání, šlo v první řadě o narovnání vlastnických vztahů,“ říká primátor Beitl.

Vytvořeno 22.11.2013 13:03:02 | přečteno 1619x | Petr Vitvar