Město by mohlo JTR převzít 19. července 2013

, autor: Petr Vitvar

17.05.2013 - Zastupitelé na svém mimořádném zasedání ve čtvrtek 16. května schválili základní parametry koupě akcií, resp. smlouvy o převodu akcií (SPA) Jablonecké teplárenské a realitní, a. s. (JTR) ze společnosti MVV Energie CZ, a. s. (MVV), která je majoritním vlastníkem společnosti JTR, na statutární město Jablonec nad Nisou. Jako datum převzetí společnosti JTR městem je podle smluvních parametrů stanoven 19. červenec 2013.

Nejpozději do tohoto dne by mělo dojít k předání akcií a faktickému převzetí společnosti.

Kupní cena za všechny akcie (198 ks) vlastněné dosud společností MVV byla stanovena na 202 565 581 Kč.

Podmínkou transakce je snížení základního jmění společnosti JTR

„Nákup akcií MVV bude částečně financován z peněz, které jsou kumulovány ve společnosti, z městských peněz zaplatíme zhruba 30% kupní ceny, tedy 60 milionů korun,“řekl primátor Petr Beitl.

Oba akcionáři se dohodli, že podmínkou koupě je dekapitalizace společnosti, resp. snížení základního jmění. Peníze z dekapitalizace ve výši cca 150 milionů korun použije statutární město Jablonec nad Nisou na uhrazení části kupní ceny. Z rozpočtu města bude na vázaný účet, z něhož budou peníze uvolněny zároveň s předáním akcií, poukázáno 62,6 milionů korun.

Smlouva o převodu akcií dále upravuje i případné slevy pro časové prodlení procesu dekapitalizace.

Vedení společnosti JTR  bude od uzavření SPA po faktické převzetí společnosti pracovat na přípravě dekapitalizace a nastavené kontrolní mechanismy zajistí, aby v JTR nedocházelo k transakcím mimo běžný provoz a k transakcím, které by společnost do budoucna zatížily.

Obě strany počítají s odchodem stávajících ředitelů JTR.

Ve smlouvě o převodu akcií je také zakotveno ukončení všech sporů mezi akcionáři včetně arbitráže u rozhodčího soudu.

Zastupitelé ve čtvrtek 16. 5. 2013 schvalovali parametry smlouvy, které jim byly předloženy jako výsledek řady složitých obchodních jednání mezi vedením města a vedením společnosti MVV. O konečné podobě smlouvy bude zastupitelstvo rozhodovat do konce května 2013.

Výsledek hlasování 16. 5. 2013: 19 hlasů pro, 8 hlasů proti, 3 hlasy se zdržely

Vytvořeno 17.5.2013 7:56:49 | přečteno 2444x | Petr Vitvar