Mácha trail summer 2014 odstartoval

, autor: archiv MMJN

05.08.2014 - Mácha trail summer 2014 – tedy pochod čtyř odvážných mladíků z jabloneckého Gymnázia Dr. Randy začal v neděli v 9 hodin ráno před jabloneckou radnicí. S poutníky se přišli rozloučit rodiče, kamarádi, učitelé, ale i ředitel gymnázia Tomáš Hofrichter a za město náměstek primátora Miloš Vele.

„Mladý Mácha před 180 lety mohl jít bez potíží přes Evropu až do Benátek, nás před 30 lety zastavily dráty a z republiky jsme se nedostali. Važte si toho, že vy už zase můžete jít, stejně jako Mácha, kam se vám zlíbí, a dělejte všechno proto, aby to tak zůstalo,“ připomněl čtveřici Máchových následovníků náměstek Vele a popřál jim šťastnou cestu. Přidal pro každého čokoládu na posilněnou. Do Benátek kluci ponesou také vlajku města Jablonce a Jabloneckou grešli. „Když se to podaří, v Benátkách ji propijeme,“ zažertoval vůdce výpravy Dominik Liška.

Kluky přišly do světa vyprovodit i jejich maminky a přinesly buchty v uzlíčku i chleba, aby poutníci neměli po cestě hlad. Od pana ředitele dostali volno ve škole na první zářijový týden. „Rád jsem tenhle projekt podpořil, protože v dnešní době není obvyklé, aby se mladí lidé pouštěli do projektů, které bolí. A tohle zcela určitě bolet bude,“ popřál svým studentům šťastnou cestu Tomáš Hofrichter.

Odchodu na dlouhou cestu předcházely samozřejmě nekonečné přípravy, plánování, trénování a nečekané změny na poslední chvíli. Vašek Kabela musel ze zdravotních důvodů svou účast zrušit, na rychlo ho ale zastoupil Jakub Vrbický. V úterý 29. července se Dominik Liška, Jirka Kočíb a Kuba Vrbický sešli na radnici s primátorem města Petrem Beitlem. Primátor dal chlapcům na cestu vlajku, kterou mají v plánu na konci své pouti předat starostovi italských Benátek. Setkání se neslo v příjemném duchu, primátor na studentech vyzvídal detaily cesty a oni s nadšením sobě vlastním vyprávěli a vyprávěli. Bylo vidět, jak se na cestu těší… Tak šťastnou cestu, hoši!

Celý projekt můžete sledovat na webových stránkách:

Vytvořeno 5.8.2014 12:05:05 | přečteno 2604x | Petr Vitvar