Letní kino se těší vysoké návštěvnosti

, autor: archiv JM

29. 07. 2013 - Jablonecké Letní kino láme díky své digitalizaci a krásnému počasí rekordy v návštěvnosti. Už za necelý týden od otevření v pátek 19. července přivítalo kino více než 1000 platících návštěvníků, což je více než za celou loňskou sezonu.

Zatím rekordní počet diváků navštívil páteční představení. Z důvodu déle trvajícího odbavení velkého množství lidí u pokladny, začal páteční film se zpožděním větším než 15 minut. „Letní kino jsme vybavili super rychlou tiskárnou, přesto nebylo fyzicky možné odbavit návštěvníky během doby do začátku promítání. Situaci trochu komplikoval i fakt, že většina lidí přišla v době od 21,20 do 21,30 hodin,“ vysvětluje Marta Procházková, ředitelka Eurocentra, pod niž Jablonecká kina spadají.

Začátek promítání je stanoven na očekávanou dobu setmění podle kalendáře a může se pohybovat do intervalu cca 15 minut vzhledem k podmínkám počasí. Když je zataženo, je možné začít promítat dříve, v případě jasné oblohy je lepší vyčkat.  Letní kino je nyní otevřeno 1 hodinu před představením, aby nedošlo k zdlouhavému čekání u vstupu. Zároveň je otevřen o hodinu dříve stánek s občerstvením.

Letní kino získalo spolu s digitalizací možnost vybírat ze široké filmové nabídky a nabízí nyní kvalitnější obraz a dobrý zvuk. Zásadní rozdíl oproti předchozím rokům je v tom, že zatímco v minulosti byl zvuk s šumy a v případě povětrnostních podmínek špatně slyšitelný, zvuk po digitalizaci je čistý a prostorový.

Rozdíl ve zvukové kvalitě zaznamenali nejen návštěvníci kina, ale i obyvatelé domů v okolí. „V předchozích letech byla v letním kině nastavena zvuková hladina na č. 7, po digitalizaci je nastavení úrovni č. 5. Zvuková hladina je nastavena přímo distributorem filmu v příslušném software. Po připomínkách obyvatel sousedních domů jsme se dohodli s obsluhou kina, že bude ručně snižovat hlasitost u hlučnějších scén, a zároveň hledáme s dodavatelskou firmou technické řešení této záležitosti,“ říká náměstkyně primátora Soňa Paukrtová a dodává, že podle prvních reakcí obyvatel v bezprostřední blízkosti kina se zdá toto řešení schůdné.

Rada města usnesením č. 198/2013 rozhodla o udělení výjimky dle č. 4 odst. 2 a 3 obecně závazné vyhlášky statutárního města Jablonec nad Nisou č. 3/2008, ve znění pozdějších předpisů, o ochraně nočního klidu, za účelem promítání filmových projekcí v areálu Letního kina, Horní náměstí, Jablonec nad Nisou v období 19. 7. – 22. 9. 2013.

Vstupenky do Letního kina je možné také zakoupit bez čekání  v recepci Eurocentra v pracovní dny v 8 - 20 hodin a v pokladně kina Radnice v době promítání.

Související zprávy:

Jablonec digitalizuje Letní kino i Junior (9. 7. 2013) 

Vytvořeno 29.7.2013 15:27:45 | přečteno 1709x | Markéta Hozová, dipl. ek.
load