Lepší přístup k železniční zastávce z centra Jablonce

, autor: Petr Vitvar

07.11.2012 - Pokud počasí dovolí, začne ještě letos odbor rozvoje jabloneckého magistrátu s rekonstrukcí přístupového schodiště z ulice 5. května k železniční zastávce Jablonec n. N. - Centrum.

Železniční zastávka Jablonec n. N. - Centrum je v provozu od 3. června 2010. „Je v místě, kde se trať Liberec - Tanvald nejvíce přibližuje středu města a navíc téměř sousedí s autobusovým terminálem. Přístup k ní je v současné době možný od nadjezdu přes trať v Raisově ulici, nebo po schodišti a přírodních stezkách přímo z ulice 5. května. Schodiště je však už ve špatném stavu, proto se odbor rozvoje rozhodl pro jeho rekonstrukci,“ říká náměstek primátora Petr Vobořil, který má rozvoj města na starosti.

Než začne padat sníh, měla by být upravená nebo odstraněná zvláště náletová zeleň, staré schodiště demontované a hotové by měly být hrubé terénní úpravy. „Na jaře budeme pokračovat budováním betonových stupňů a zábradlí. První tři ramena schodiště na sebe budou navazovat, horní část přístupu k zástavce bude tvořit dlážděný chodník přerušený vždy jen několika stupni,“ popisuje stavbu vedoucí oddělení investiční výstavby David Pokorný.

S ukončením prací a předáním schodiště k užívání se počítá do začátku letní turistické sezóny 2013.

Vytvořeno 7.11.2012 9:56:46 | přečteno 1744x | Petr Vitvar