Lávka přes Palackého se dočká opravy

, autor: archiv MMJN

20.02.2014 - Opravou za necelý milion korun projde v příštích týdnech lávka přes Palackého ulici ve Mšeně. „Lávka je již v havarijním stavu, a vzhledem k tomu, že nám přeje počasí, rozhodli jsme se s její opravou neotálet a začít okamžitě,“ říká náměstek primátora Miloš Vele.

Lávka dostane novou střechu i obvodový plášť. Stěny z drátoskla nahradí odolnější a bezpečnější plexisklo, které se používá u protihlukových stěn podél komunikací. Technické služby také nainstalují nové veřejné osvětlení a celá konstrukce bude opravena a natřena. Veškeré náklady budou hrazeny z městského rozpočtu.

Na špatný stav lávky pro pěší upozorňovali nejen sami občané, ale potvrdily ho i odborné mostní prohlídky, které nechala zpracovat radnice. „Lávka bude do konce týdne osazena dopravními značkami, na kterých bude uvedený termín uzavírky,“ uvedl vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu Pavel Kozák, který opravu inicioval. K úplnému uzavření lávky dojde s největší pravděpodobností v pondělí 24. února.

Práce jsou naplánovány v návaznosti na počasí na cca 3 měsíce. „Může se stát, že začne sněžit nebo mrznout a budeme muset opravy přerušit,“ varuje Kozák. Při demontážích a nátěrových pracích dojde z důvodu bezpečnosti projíždějících vozidel k částečnému krátkodobému omezení dopravy v ulici Palackého. Opravu lávky kompletně provedou Technické služby Jablonec nad Nisou, s. r. o.

Vytvořeno 20.2.2014 8:42:10 | přečteno 1699x | Petr Vitvar