Křehká krása 2014

, autor: Markéta Hozová

07.08.2014 - V Eurocentru Jablonec nad Nisou byl dnes slavnostně zahájen již 3. ročník reprezentativní výstavy skla a bižuterie Křehká krása 2014.

Výstava i letos vychází z tradice velkých bižuterních výstav, které se v Jablonci konaly od 60. do 80. let 20. století. „V minulém roce jsme měli 6 tisíc spokojených návštěvníků, věřím, že letos tento počet překonáme, výstava je zase o něco lepší a jejím partnerem je opět Česká centrála cestovního ruchu – Czech Tourism,“ řekl v úvodu Pavel Kopáček, předseda Svazu výrobců skla a bižuterie, který je hlavním pořadatelem.

Spolu s ostatními významnými osobnostmi z řad zástupců ministerstva kultury, ministerstva průmyslu a dalšími symbolickou pásku z korálků při zahájení přestřihl i primátor Jablonce Petr Beitl. Primátor ve svém proslovu poděkoval organizátorům, že letos opět pro Jablonec Křehkou krásu připravili a ocenili úzkou spolupráci svazu výrobců s Muzeem skla a bižuterie a také s řadou uměleckých škol, které se na výstavě také prezentují. „Křehká krása má navzdory svému názvu velkou sílu a potenciál stát se výstavou a bižuterním svátkem evropského formátu. Přeji všem organizátorům, aby se to v příštích letech podařilo a za město mohu slíbit podporu,“ řekl Beitl.

Výstava je letos součástí Mezinárodního trienále skla a bižuterie a jeho pořadatel Muzeum skla a bižuterie je jedním z partnerů Křehké krásy. I letos se mohou návštěvníci těšit na prodejní stánky 50 výrobců skla a bižuterie, ukázky výroby různých technik a stejně jako vloni si mohou navléknout svůj vlastní náhrdelník. Připraveny jsou také módní přehlídky a bohatý doprovodný program.

Výstava probíhá v celém prostoru jabloneckého Eurocentra od 7. do 10. srpna  od 10 do 18 hodin. V neděli do 16 hodin.

Další informace

Vytvořeno 7.8.2014 14:21:34 | přečteno 2557x | Petr Vitvar
load