Koulařská show na Střelnici

, autor: Václav Novotný

27.01.2014 - Primátor města Petr Beitl v sobotu jako tradičně zahajoval atletický mítink Jablonecká hala. Letošní 42. ročník ozdobila svou přítomností držitelka světového rekordu v hodu koulí Helena Fibingerová, která zde byla v roli ambasadorky soutěže ve vrhu koulí mužů. Ta byla pojata velkolepě jako show s hudbou a světelnými efekty.

Přítomnost Heleny Fibingerové v Jablonci nebyla náhodná, protože mistryně světa z roku 1983 vytvořila právě v jablonecké hale na Střelnici 19. února 1977 výkonem 22,50 dosud platný halový světový rekord.

„Helena Fibingerová si na tu slavnou chvíli zavzpomíná, protože jsme připravili koulařský sektor přesně tak, jak to bylo při jejím světovém rekordu,“ prozradil Dušan Molitoris, organizátor celého mítinku.

S úsměvem zavzpomínal i primátor Petr Beitl, který slavnou sportovkyni v Jablonci přivítal:  „Na atletických závodech jsem tenkrát jako kluk pracoval jako technická četa, pomáhal jsem připravovat a uklízet překážky a všechno, co bylo potřeba, takže světovému rekordu paní Fibingerové a dalším úspěchům české atletiky jsem byl přítomen.“ Helena Fibingerová vyjádřila atletickému mítinku jednoznačnou podporu. Podle svých slov jablonecké koulaře sleduje a podporuje, a protože v Jablonci už nějakou dobu nebyla, vyjádřila i obdiv atletickému areálu na Střelnici.

Vytvořeno 27.1.2014 16:59:08 | přečteno 1669x | Petr Vitvar
load