Konzulové obdivovali jabloneckou bižuterii

, autor: Markéta Hozová

02.09.2013 - Více než sto honorárních konzulů přivítal v neděli 1. září v Jablonci nad Nisou primátor města Petr Beitl. Návštěvu připravil Svaz výrobců skla a bižuterie (SVSB) ve spolupráci s českou centrálou cestovního ruchu Czech Tourism.

Svazu výrobců skla a bižuterie se podařilo navázat velmi úzké vztahy s Českou centrálou cestovního ruchu Czech Tourism. Úspěšná spolupráce se projevila nejen na srpnové výstavě Křehká krása 2013, ale nově také návštěvou honorárních konzulů v Jablonci nad Nisou.  Minisetrstvo zahraničí ve spolupráci s agenturou Czech Tourism připravilo pro více než stovku honorárních konzulů pestrý program. „Jedná se o prestižní akci a považujeme si toho, že prohlídka jablonecké bižuterie byla zařazena do programu,“ řekl místopředseda představenstva SVSB Ing. Milan Kohout.

Konzulové z celého světa měli program opravdu nabitý. Do Jablonce dorazili rovnou z mladoboleslavské Škodovky. V Paláci Made in Jablonec je čekala krátká reprezentativní módní přehlídka letošní kolekce a v Muzeu skla a bižuterie komentovaný výlet do dějin sklářského a bižuterního průmyslu, který je pro Jablonecko typický. Honorárním konzulům se v Jablonci věnoval také primátor města Petr Beitl, který je přišel nejen pozdravit a přivítat ve městě, ale s mnohými pohovořil a představil Jablonec jako místo vhodné pro strávení aktivní dovolené i jako místo, kde je možné navázat obchodní vztahy. „Jablonec byl a je městem bižuterie. Těší mě, že svaz výrobců navázal úzké vztahy s agenturou Czech Tourism a jablonecká bižuterie opět otvírá dveře do světa nejen pro odborníky, ale i pro turisty z různých zemí,“ řekl primátor.

Kdo je honorární konzul a jaké má poslání?

Honorární konzul, na rozdíl od běžného konzula nemá diplomatické výsady. Není také chráněn diplomatickou imunitou. Hlavní úkoly honorárních konzulů zahrnují posílení bilaterálních vztahů v obchodu, ekonomice, kultuře a vědě mezi vysílající zemí a zemí svého občanství nebo trvalého pobytu. Honorární konzulát pomáhá s ekonomickou a obchodní spoluprací, podporuje rozvoj mezinárodních vztahů a vnímání zájmů země, kterou zastupuje.

Konzulové obdivovali jabloneckou bižuterii

01.09.2013
, autor: Markéta Hozová

Primátor Petr Beitl přivítal v Jablonci honorární konzuly

 
, autor: Markéta Hozová

Módní přehlídka

 
, autor: Markéta Hozová

Primátor Beitl s honorárními konzuly

 
, autor: Markéta Hozová

Prohlídka jablonecké bižuterie

 
 
Vytvořeno 2.9.2013 13:24:46 | přečteno 1589x | Petr Vitvar
load