Konec masopustu zahájil Týden partnerství

, autor: archiv MMJN

13.02.2013 - Průvod veselých masek oživil o masopustním úterý centrum Jablonce nad Nisou. Masopustní průvod, ve kterém nechyběl vodník, medvěd ani svatebčané nebo sněhuláci a zvířátka připravilo Mateřské centrum Jablíčko ve spolupráci se statutárním městem Jablonec a DDM Vikýř.

K dětem se přidali také dospělí a k průvodu, který s muzikou prošel městem, se připojili i maskovaní senioři z Centra sociálních služeb.

Pro děti byly připraveny různé vtipné soutěže, dospělí si zase mohli prověřit své znalosti v krátkém historickém kvízu. Víte například, jak se jmenovala kobyla, která chodila v masopustním průvodu nebo co je to fašank?

Na náměstí před radnicí přišel maškary pozdravit i primátor města Petr Beitl a náměstkyně Soňa Paukrtová oficiálně zahájila jablonecký Týden partnerství. Ten začal už v neděli 10. února odpoledne rodinnými sportovními hrami ve Vikýři.

Vytvořeno 13.2.2013 16:58:39 | přečteno 1823x | Petr Vitvar