Koncert proti násilí na seniorech a vyhlášení Pečovatelky roku

, autor: Miroslav Gorčík

06.06.2014 - Koncert u příležitosti Dne proti násilí na seniorech se v jabloneckém divadle koná letos již počtvrté. Letos jsou na programu světové operetní melodie. V úvodu koncertu náměstkyně Soňa Paukrtová a primátor Petr Beitl předají ocenění za práci pečovatelů v sociálních službách. Letos poprvé vyhlašujeme i Cenu veřejnosti. Tu získá pečovatelka, která dostala nejvíce hlasů ve veřejné anketě.

Anketa

Poprvé se ocenění za práci pečovatelů a pracovníků v sociálních službách předávalo vloni. Tenkrát se zapojily tři organizace, které tento typ služeb poskytují – Diakonie ČCE, Centrum sociálních služeb a Domov důchodců Jablonecké Paseky. Vzhledem k pozitivním ohlasům nejen mezi pečovatelkami, ale hlavně mezi těmi, kteří jejich služby využívají, rozhodlo se vedení města ceny Jablonecká pečovatelka udělit v letošním roce znovu a založit tak tradici.

„Oceněním Jablonecká pečovatelka chceme přiblížit veřejnosti důležitou a mnohdy podceňovanou práci lidí, kteří se své profesi pomáhají seniorům a zdravotně postiženým, a podpořit prestiž této profese. Pečovatelky odvádějí ohromný kus práce a pomáhají potřebným jak fyzicky tak psychicky,“ vysvětluje Soňa Paukrtová.

Do letošní kampaně se ve městě zapojilo šest organizací. Ty ze svého středu vybraly pečovatelku nebo osobní asistentku, která by měla být dle jejich názoru oceněna za práci s klienty. Šest pečovatelek a osobních asistentek, které byly navrženy na ocenění Jablonecká pečovatelka, jsme představili na webu města a v Jabloneckém měsíčníku. V dubnu a květnu pak probíhala anketa, ve které mohli lidé udělit hlas jedné z nich.

O Cenu veřejnosti se hlasovalo elektronicky na webových stránkách města a prostřednictvím hlasovacích lístků na recepci Spolkového domu. Celkem se sešlo 645 hlasů.

Pečovatelka, která získá Cenu veřejnosti, bude vyhlášena na koncertě ke Dni proti násilí na seniorech v pátek 13. června v 15 hodin v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.

Organizace, které nominovaly svou nejlepší pečovatelku:

• Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.
  • Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o. p. s.
  • Diakonie CČE, středisko Jablonec nad Nisou
  • Domov důchodců Jablonecké Paseky, p. o.
  • Hospicová péče sv. Zdislavy, o. p. s.
  • Rodina 24

Koncert proti násilí na seniorech

Koncert u příležitosti Světového dne proti násilí na seniorech se v Jablonci nad Nisou koná již tradičně. O jeho pořadatelství se spolu s městem dělí Diakonie ČCE a Centrum sociálních služeb. Vstup na koncert je zdarma a setkává se s pozitivními ohlasy. „O násilí je vždy potřeba hovořit, ať už je fyzické či to skrytější psychické. Špatné zacházení se starými lidmi není v současné společnosti novým fenoménem, snažíme se ale změnit postoj k této problematice, upozornit na ni a vyvolat společenskou debatu. Koncert ke Světovému dni proti násilí na seniorech v Jablonci organizujeme již počtvrté a děkuji Centru sociálních služeb i Diakonii, že se tohoto úkolu spolu s námi opět ujali,“ uzavírá primátor Petr Beitl.

Vytvořeno 6.6.2014 10:06:41 | přečteno 1916x | Petr Vitvar