Karel Liška oslavil s primátorem svých 101 let

, autor: Markéta Hozová

31.05.2013 - K významným narozeninám Karlu Liškovi přišel stejně jako vloni osobně poblahopřát primátor města Petr Beitl v doprovodu Heleny Roudné, která má v Jablonci na starosti Sbor pro občanské záležitosti.

„Pan Liška se, vzhledem ke svému věku, zdá být v poměrně dobré kondici. Hovořili jsme spolu o péči ošetřujících lékařů, kteří s ním pracují, a protože bych mu rád oplatil jeho pohostinnost, pozval jsem ho i se synem na radnici,“ řekl primátor. Bezbariérový vstup zadním vchodem a výtah umožní panu Liškovi, který obtížně chodí, návštěvu v primátorově pracovně uskutečnit. „Dohodneme termín, který vám bude vyhovovat,“ slíbila Helena Roudná. „S tatínkem jezdíme hlavně k lékaři, ale až počasí dovolí, chystáme se na výlet na Javorník a v červnu přijede na návštěvu tatínkův bratr, kterému je 99 let,“ prozradil další plány syn pana Lišky Michal, který se o tatínka obětavě stará.

Karel Liška pochází od Chotěboře, v Jablonci pracoval jako ekonom na zemědělské správě. Má dva syny, pět vnoučat a čtyři pravnuky.

Jablonec na oslavence pamatuje

Sbor pro občanské záležitosti v Jablonci nad Nisou (SPOZ) zajišťuje blahopřání ke zlatým a diamantovým svatbám, slavnostní obřady předávání maturitních vysvědčení, vítání občánků a gratulace jubilantům. Během roku zhruba čtyřicítka dobrovolnic, které ve sboru pracují, navštíví kolem tisícovky oslavenců s balíčkem a přáním.

„Balíček a gratulaci od města dostávají všichni Jablonečané, kteří slaví 75, 80, 85, 90 a více let.  Dárky dostávají i manželské páry, které slaví zlatou a diamantovou svatbu. Sedmdesátníkům rozesílají členky SPOZu přání s podpisem primátora,“ vysvětluje Helena Roudná.

Vytvořeno 31.5.2013 12:50:32 | přečteno 2098x | Petr Vitvar