K prodeji bývalé porodnice v Bezručově ulici zatím nedošlo

16.09.2014 - Jablonec nad Nisou jedná o prodeji objektu bývalé dětské nemocnice v Bezručově ulici s pražskou společností Senior Holding, s.r.o. za více jak 10 milionů korun. Ta by objekt přestavěla na bydlení pro seniory. Společnost však nechtěla akceptovat návrhy města a přerušila jednání.

Budovu v Bezručově ulici město už jednou prodalo, a to společnosti Jardin property, a.s., která ji chtěla přestavět na bydlení pro seniory hotelového typu se společným stravováním a nabídkou různých služeb pro klienty. Nestalo se tak, proto v květnu 2011 jablonečtí zastupitelé schválili výkup budovy za 10,7 milionu korun zpět do svého majetku.

O dva roky později město zveřejnilo záměr prodeje budovy včetně pozemků, k realizaci však nedošlo, neboť zájemce od koupě odstoupil. Letos v květnu pak rada města schválila nový záměr prodeje zájemci, který zde zřídí bydlení pro seniory, potřeba vychází z Akčního plánu Komunitního plánování Jablonce nad Nisou 2013.

„Výběrového řízení v červnu 2014 se zúčastnili dva zájemci, z nichž jeden se zajímal pouze o pronájem, s druhým, společností Senior Holding, s.r.o., z Prahy, jsme začali jednat,“ říká náměstkyně primátora Soňa Paukrtová. „Požadavky od kupce byly takové, že město uzavře se společností roční smlouvu budoucí kupní a nájemní s tím, že nemovitosti se prodají, až stavební povolení na rekonstrukci nabude právní moci. Kupní cena by se rovnala částce 10.700.000 korun,“ komentuje věc náměstkyně a dodává, že pro město byly tyto podmínky nepřijatelné. „Společnost však nechtěla akceptovat návrhy města, přerušila jednání a odstoupila z výběrového řízení,“ uzavírá náměstkyně Paukrtová.

Senior holding s.r.o. (SH) je korporací cílenou na seniorskou část populace, a to jak ve formě domácí ošetřovatelské péče, tak péče o seniory umístěné v domovech seniorů, či osoby trpící demencí nebo obdobnou poruchou. Korporace SH čerpá při své činnosti z tuzemské platné legislativy a z přeshraničních zkušeností získaných dlouholetou spoluprací se zahraničními subjekty zabývajícími se seniorskou problematikou komplexně. SH prohlašuje, že má zájem získat nemovitosti A a B (objekt bývalé dětské nemocnice v Bezručově ulici), zrekonstruovat je a rozšířit o přístavbu, a tak vybudovat Seniorský dům s kapacitou cca 108 lůžek.

Vytvořeno 16.9.2014 8:21:26 | přečteno 2506x | Petr Vitvar