K letošnímu zápisu do MŠ přišlo 668 dětí

21.04.2013 - Ve středu 17. dubna se konal zápis do mateřských škol zřizovaných statutárním městem Jablonec nad Nisou. Očekáváme, že umístíme všechny děti, které se dostavily k zápisu a do 31. srpna 2013 dovrší věk tří let,“ ubezpečuje rodiče náměstkyně primátora Soňa Paukrtová.

„V loňském roce se v Jablonci podařilo dokonce  umístit více jak 100 dětí mladších tří let, předpokládám, že letos to bude podobné,“ dodává Paukrtová.  „K zápisu přišlo celkem 668 zájemců, z toho jich bylo 188 mladších tří let“ říká vedoucí odd. školství Zdeňka Květová a dodává, že mezi adepty na předškolní vzdělávání se k zápisu dostavila dokonce i řada dětí mladších dvou let. O místech pro děti, které v podzimních měsících dovrší tří let, bude rozhodnuto podle volné kapacity v konkrétních školkách. Pro umístění dětí mladších tří let je přednostně určena MŠ v areálu jablonecké nemocnice.

V současné době navštěvuje jablonecké mateřinky cca 1600 dětí. Na potřeby zvýšené kapacity v mateřinkách město reaguje už od roku 2007 a průběžně přidává místa prostřednictvím odloučených pracovišť konkrétních školek. Od září bude otevřena další běžná třída v MŠ Hláska Palackého 37 s kapacitou 24 dětí. Další navýšení kapacit již město nechystá, jelikož od příštího roku se již dá očekávat pokles žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání.

Do školek v Jablonci se podařilo umístit všechny děti (03.09.2012)

Vytvořeno 21.4.2013 17:38:57 | přečteno 1786x | Petr Vitvar