Jarní úklid je v plném proudu

27.04.2012 - Jarní úklid v Jablonci je v plném proudu, podle harmonogramu je zhruba v polovině - technické služby uklízejí Bártlův vrch a Novoveskou ulici.

„V ulici Revoluční a částečně v ulici 5. května jsme, bohužel, při úklidu měli problém se zaparkovanými vozidly. Právě v těchto místech se opakuje stená situace každý rok,“ říká vedoucí oddělení správy komunikací Pavel Kozák. Podle jeho slov se velká část jmenovaného úseku právě kvůli parkujícím autům musela dometat ručně. „Od středy 2. května zahajujeme úklid v oblasti Vrkoslavic a Dobré Vody,“ dodává Kozák.

„Letos je ve městě znatelně vyšší množství odpadního materiálu po zimní údržbě, zvláště v období, kdy musel být vyhlášen ve městě kalamitní stav. Jarní úklid je tedy náročnější než předchozí léta,“ komentuje celou věc náměstek primátora Miloš Vele.

Na úklid města v roce 2012 je v městském rozpočtu vyčleněno 9 milionů korun. S dalšími 7 miliony se počítá na údržbu městské zeleně. Na jarním úklidu ve městě se podílí i 30 pracovníků veřejné služby.

Vytvořeno 27.4.2012 12:19:36 | přečteno 1986x | Petr Vitvar