Jablonečtí úředníci vycházejí lidem vstříc

28.08.2014 - Unikátní službu – vystavení tzv. „rychlopasu“ mimo úřední hodiny magistrátu, v noci nebo o víkendu nabízí Magistrát města Jablonec nad Nisou letos již čtvrtým rokem. Letos zachránila dovolenou deseti lidem ze správního obvodu Jablonec nad Nisou.

Letos během období červenec – srpen využilo možnosti využít tísňový telefon ke třem desítkám lidí, kteří při balení na dovolenou zjistili, že nemají platný cestovní doklad. „Některým lidem ale nebylo možno pomoci buď proto, že vydání cestovního dokladu bez nosiče dat s biometrickými údaji s omezenou platností jejich situaci neřešilo, nebo se jednalo o občany s trvalým pobytem mimo správní obvod Jablonec nad Nisou, k vydání jejichž dokladu není jablonecký magistrát místně příslušný,“ říká vedoucí odboru správního Petr Karlovský. Deseti žadatelům úředníci cestovní doklad typu Blesk mimo úřední dobu vyhotovili.

Jablonecký magistrát je jediným úřadem v České republice, který tuto zcela mimořádnou a nadstandardní službu svým klientům poskytuje. „V zájmu zajištění poklidného a bezproblémového průběhu příprav i samotné dovolené však zároveň apelujeme na naše občany, aby si platnost všech svých dokladů i dokladů svých dětí kontrolovali, měli o nich stálý přehled a složitým situacím se pokud možno do budoucna vyhýbali,“ vyzývá spoluobčany Karlovský.

Vytvořeno 28.8.2014 10:58:48 | přečteno 2082x | Petr Vitvar
load