Jablonečtí strážníci vyrazili do boje s kyberšikanou

, autor: archiv MP

07.11.2012 - Městská policie Jablonec nad Nisou připravila na podzimní měsíce nový cyklus přednášek určených žákům pátých ročníků základních škol na téma „Kyberšikana a počítačová kriminalita“. Strážníci jsou připraveni se na toto téma věnovat i rodičům dětí.

Ve virtuálním světě se pohybují čím dál mladší děti. Z výsledku testu, který je součástí přednášky a který absolvovalo prvních sto dětí, vyplývá, že gramotnost z hlediska počítačové techniky a technologie je na dobré úrovni, ale ve specifikaci kyberšikany a její obrany je zcela mizivá.

„Vnímám nutnost řešit problém počítačové kriminality, jejíž obětí se stávají stále mladší uživatelé internetu. Věřím, že přednášky pomohou dětem lépe se zorientovat v tom, co je na internetu bezpečné a co už ne,“ komentuje novou aktivitu strážníků městské policie primátor města Petr Beitl.

„Žáci se v průběhu naší přednášky seznámí se základními pojmy v oblasti informačních technologií, riziky počítačové komunikace a možnostmi ochrany. Zabýváme se také řešením problémů kyberšikany. Prezentace je doplněna o konkrétní případy, které se staly u nás i v zahraničí se všemi negativními dopady na jednotlivé oběti,“ přibližuje obsah přednášek preventista městské policie Miloslav Lejsek.

Strážníci se svou interaktivní přednáškou navštíví postupně do konce listopadu všechny školy v katastru města. „Už teď jsme zaznamenali ze strany pedagogů požadavek uspořádat přednášku na toto téma také pro rodiče, kteří v mnoha případech nevědí, co jejich děti na internetu dělají. Pracovníci prevence proto připraví odborný seminář a budou se podle zájmu věnovat i rodičům žáků základních škol,“ říká ředitel jablonecké městské policie Luboš Raisner.

Celkové výsledky tohoto projektu přinese teprve druhá polovina měsíce listopadu a na jejích základech bude záviset další působení prevence v oblasti počítačové kriminality a kyberšikany v příštím školním roce.

Vytvořeno 7.11.2012 14:58:08 | přečteno 1531x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie