Jablonečtí strážníci přednášeli sedmákům

, autor: archiv MP

11.02.2014 - Stejně jako v uplynulých letech seznámili strážníci žáky 7. tříd ze všech 12 základních škol s činností městské policie a tabákovým zákonem. Zaměřili se zejména na následky požívání tabákových výrobků a alkoholu nezletilou mládeží. Během interaktivních přednášek zmínili i oblast dopravy, neboť děti jsou účastníky provozu ať už jako chodci, tak i jako cyklisté.

Děti se zajímaly také o donucovací prostředky, které je ke své práci městská policie oprávněna používat. Celkem si přednášku vyslechlo na 416 žáků.

„Do základních škol se preventisté vrátí opět v průběhu měsíce března - dubna, kdy bude připravena pro páté ročníky ZŠ přednáška na téma Kyberšikana a počítačová kriminalita“, říká závěrem Miloslav Lejsek, z oddělení prevence kriminality a vzdělávání MP Jablonec nad Nisou.

Vytvořeno 11.2.2014 13:02:26 | přečteno 1253x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie