Jablonečtí senioři kouleli o pohár Kontaktu

, autor: Markéta Hozová

30.04.2014 - V pátek se uskutečnilo v kuželně liberecké Tipsport Arény kuželkářské klání – II. ročník Turnaje tří měst o pohár Kontaktu. Dvacítka jabloneckých seniorů bojovala proti stejnému počtu soupeřů z Frýdlantu a Liberce.

Pohár primátora Jablonce nad Nisou z rukou Petra Beitla převzal hráč s největším počtem naházených bodů Karel Fučík z Liberce. Jablonecká družstva skončila na třetím, čtvrtém, pátém a devátém místě.

Atmosféra byla náležitě sportovní a vzájemná řevnivost jen tak naoko. Senioři ze všech tří měst se scházejí při různých příležitostech vcelku pravidelně, a tak mezi nimi panují přátelské vztahy. „Na konci května vyzveme kolegy z Frýdlantu a Liberce u nás v Jablonci na turnaji v pétanque,“ potvrzuje předsedkyně rady starších Blanka Svobodová. Do té doby je v plánu ještě minigolf v Liberci a společné výlety.

„Příště už si pohár primátora odvezeme do Jablonce,“ usmíval se primátor Beitl, když předával Karlu Fučíkovi pohár za 201 naházených bodů. „… a za rok si beru na starost i pohár pro nejlepší hráčku,“ dodal primátor. Nejlepší ženou a druhou nejlepší hráčkou turnaje se totiž letos stala Jablonečanka Soňa Gargelová.

V turnaji vyhrál Liberec, ale medaili by si zasloužili všichni. Za nadšení, za sportovní chování i za své obdivuhodné výkony.

Vytvořeno 30.4.2014 14:27:29 | přečteno 1450x | Petr Vitvar