Jablonečtí okrskáři – projekt městské policie

, autor: archiv MP

13.03.2014 - Městská policie v Jablonci nad Nisou již pátým rokem realizuje projekt „OKRSKÁŘ“, jehož námět na realizaci vzešel z průzkumu veřejného mínění. První kontaktní místo vzniklo v září 2009 v okrsku č. 1 – základní škola v Rýnovicích.

Okrskář je kontaktní osoba městské policie v dané části města, která dobře zná složení obyvatel, aktivní firmy, problematické zóny určené lokality. Jelikož se zde pohybuje častěji, obyvatelé ho znají a důvěřují mu. Občané mohou kontaktovat svého okrskáře kdykoliv, buď osobně na kontaktním místě, prostřednictvím emailu, pevné linky či mobilního telefonu.

Katastr města je rozdělen na sedm částí – okrsků, o které se stará stejný počet strážníků - okrskářů. „I když v průběhu realizace projektu došlo k dílčím personálním změnám, daří se v současné době městské policii udržet stabilní kádr okrskářů,“ říká Luboš Raisner, ředitel jablonecké městské policie. Někteří z okrskářů spolupracují i se svými kolegy z Policie ČR.

Okrskářem je vedením městské policie určen vždy strážník, který má u městské policie několikaletou praxi, má dobré komunikativní schopnosti a jeho pracovní výsledky jsou nadprůměrné. „O dobré práci vybraných strážníků svědčí i skutečnost, že někteří okrskáři se i opakovaně umístili ve vyhlášení „strážníka roku“ a byli za svou činnost a dobrou práci odměněni“, závěrem dodává Raisner.

• Okrskáři (přehled okrskářů ve městě s kontakty)
Vytvořeno 13.3.2014 | přečteno 1768x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie