Jablonecký vánoční strom

, autor: archiv MMJN

27.11.2012 - Letošní vánoční strom na Mírové náměstí doputoval z Kokonína od manželů Kuldových. Jedná se o smrk pichlavý stříbrňák zasazený v roce 1975. Strom před pokácením měřil úctyhodných 13 metrů. Primátor města Petr Beitl strom slavnostně rozsvítí v neděli 2. prosince v 17 hodin.

Na náměstí před radnicí byl osazen v pondělí 26. listopadu. „Během tohoto týdne dostane elektrické osvětlení a ve čtvrtek ho ozdobíme cca 60 zlatočervenými hvězdami,“ říká Monika Švorcová z oddělení školství, kultury a sportu jabloneckého magistrátu. Polystyrenové trojrozměrné ozdoby pro vánoční strom vyrobili studenti SUPŠ Jablonec nad Nisou.

Srdečně zveme všechny Jablonečany na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, které se koná v neděli 2. prosince v 17 hodin na Mírovém náměstí. První adventní odpoledne zpestří přímo na náměstí mobilní zvonohra, která zahraje od 13 hodin v každou celou hodinu. V 15 hodin bude zahájena výstava betlémů v Kostele sv. Anny a bohatý program s výtvarnou dílnou čeká i na návštěvníky Muzea skla a bižuterie. Výtvarné dílničky pro malé i velké jsou po celý den připraveny i v DDM Vikýř. K rozsvícení stromu zazpívá dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude!

Neváhejte si zpříjemnit odpoledne a přineste si k rozvěcení vánočního stromu zvoneček, se kterým si všichni společně zazvoníme.

Vytvořeno 27.11.2012 14:43:52 | přečteno 2431x | Petr Vitvar