Jablonecké radnici není lhostejné soužití obyvatel města

, autor: Michal Vele

03.09.2014 - Beseda s občany o bezpečnosti ve městě, o soužití s nepřizpůsobivými a sociálních dávkách na bydlení, která se konala v úterý 2. září vpodvečer v Eurocentru proběhla v klidné a konstruktivní atmosféře. Velký sál jabloneckého Eurocentra zaplnilo zhruba 300 lidí, kterým není život ve městě lhostejný.

Primátor Petr Beitl zhruba tři stovky přítomných seznámil s postojem města k problematice sociálního bydlení, hovořil o pracovních příležitostech pro dlouhodobě nezaměstnané v rámci veřejné služby organizované městem a avizoval opatření, které bude projednávat Rada města v pondělí 8. září o stavební uzávěře pro nově zřizované ubytovny. Senátor za Jablonecko Jaroslav Zeman spolu s bývalou poslankyní Ivanou Řápkovou okomentovali parlamentní postupy při projednávání a schvalování zákonů a velký prostor byl ponechán dotazům přítomných. Kromě konkrétních otázek na osudy některých budov ve městě zaznívaly i obecné stesky na bezpečnost, aktivitu policie i připomínky k bezdomovcům, kteří se ve městě stále častěji objevují na zastávkách MHD či v parcích. Vystoupení občana pana Cíny k tématu vzdělávání romských dětí vyvolalo mezi přítomnými širší debatu o integraci dětí s výchovně vzdělávacími potížemi do běžných tříd základních škol.

Setkání s občany se zúčastnili zástupci subjektů, které mohou přispět k řešení problémů souvisejících s daným tématem. Na dotazy odpovídali představitelé městské i státní policie, Krajské hygienické stanice, odboru školství, stavebního úřadu i odd. sociálních služeb. I přes přislíbenou účast se poslanci za Liberecký kraj nakonec omluvili vzhledem k probíhajícímu jednání Sněmovny Parlamentu ČR.

Účastníci úterního setkání měli také možnost podepsat petici organizovanou Svazem měst a obcí ČR. Petice je k dispozici do konce září ve vnitřním informačním středisku magistrátu v přízemí radnice.

Beseda o bezpečnosti ve městě

02.09.2014, Eurocentrum Jablonec nad Nisou

Pohled do sálu