Jablonecká energetická má nové vedení

, autor: Petr Vitvar

05.12.2014 - Jablonecká energetická, a.s., uzavřela ke konci listopadu období krizového řízení. Podařilo se kompletně dodržet stanovený plán a na jaře tak může začít další fáze revitalizace. Vedením společnosti je od 1. prosince pověřen Petr Roubíček, který je již od července 2013 členem představenstva společnosti.

Krizový management zajišťovala pro Jabloneckou energetickou společnost LOYD GROUP s.r.o., v pozici ředitele působil Pavel Spilka. Pod jeho vedením se podařilo procesně osamostatnit a stabilizovat společnost, zahájit projekt revitalizace soustavy CZT a též snížit cenu tepla pro obyvatele na 689 korun s DPH. „Výrazně jsme také snížili veškeré náklady a provozní hospodářský výsledek ke konci roku 2014 bude o více než 10 milionů lepší než schválený plán. Podepsány jsou již také kontrakty se stěžejními dodavateli pro první etapu výstavby decentralizovaných kotelen. Stavbu provede brněnská společnost Tenza, a.s., a financování zajistí Komerční banka. Projekt tak předávám kompletně připravený pro realizaci,“ hodnotí uplynulé období Spilka.

Vedením Jablonecké energetické je od prosince pověřen Petr Roubíček. V čele firmy bude stát až do doby, kdy z výběrového řízení vzejde nový ředitel.„Petr Roubíček je zkušeným manažerem zejména v oblasti telekomunikací a sklářství. Již od července 2013 je také členem představenstva Jablonecké energetické a projekt tak velmi dobře zná a problematice rozumí. Pro nás je proto zárukou bezproblémového přechodu společnosti z fáze krizového řízení a restrukturalizace společnosti,“uvádí Miloš Vele, předseda představenstva Jablonecké energetické a zástupce akcionáře společnosti.

Další informace

Vytvořeno 5.12.2014 12:52:16 | přečteno 3557x | Petr Vitvar
Štítky: teplárenství
 
load