Jablonec zná své nejlepší pečovatelky

, autor: Miroslav Gorčík

17.06.2013 - Již potřetí se v Jablonci nad Nisou konala připomínka Světového dne proti násilí na seniorech. Letos statutární město nabídlo divákům v zaplněném městském divadle výjimečné vystoupení slovenského pop-operního tria LA GIOIA. Odpolední program obohatilo udělování čestných uznání nejlepším jabloneckým pečovatelkám.

Bezpečné stáří

Primátor ve svém úvodním proslovu hovořil o jablonecké kampani "Bezpečné stáří", která má za úkol informovat a tím ochránit seniory před podomními obchodníky, zloději - tipaři. Ti se většinou vetřou pod různými záminkami do obydlí starších lidí, narušují jejich soukromí a vzbuzují obavy o bezpečí. Návštěvníci koncertu si tak vedle krásného kulturního zážitku mohli odnést i samolepky určené na vnitřní stranu vchodových dveří, které připomínají seniorům, co mají udělat dřív, než otevřou dveře svého bytu někomu neznámému. Jsou na nich uvedena i telefonní čísla na městskou policii a složky integrovaného záchranného systému. 

"Podobu samolepek včetně textu, který je na nich uvedený, jsme konzultovali s těmi, pro něž jsou určeny. Vyjadřovali se k nim sami senioři prostřednictvím Rady starších a také organizace, které poskytují pečovatelskou službu," vysvětluje Petr Beitl. "Chtěli jsme, aby to opravdu mělo smysl," dodává. Samolepky budou seniorům distribuovány prostřednictvím pečovatelek, Centra sociálních služeb a také jabloneckých klubů seniorů.

Sváteční odpoledne v divadle i letos město organizovalo spolu s Diakonií ČCE a Centrem sociálních služeb. Právě tyto organizace mají úzký kontakt se seniory ve městě, pomáhají jim a znají jejich potřeby i přání.

Jablonecká pečovatelka 2013

Letošní novinkou v programu bylo udělování čestných uznání jabloneckým pečovatelkám „Cílem tohoto ocenění je zviditelnit a ocenit práci jednotlivých pečovatelek a celkově zvýšit prestiž a společenské uznání této nelehké profese,“ řekla náměstkyně primátora pro sociální oblast Soňa Paukrtová. V rámci slavnostního odpoledne byly v divadle oceněny tři pečovatelky, které za výjimečné zásluhy v péči o potřebné a lidský přístup při poskytování sociální služby nominovali registrovaní poskytovatelé sociálních služeb v Jablonci nad Nisou.

Jabloneckými pečovatelkami roku 2013 se staly a Čestné uznání primátora za výjimečné zásluhy v péči o potřebné a lidský přístup při poskytování sociální služby si odnesly:

  • Hilda Justová - nominovaná Centrem sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.
  • Romana Jahvodková - nominovaná Diakonií ČCE Jablonec nad Nisou
  • Zuzana Erlebachová - nominovaná Domovem důchodců Jablonecké Paseky

Koncert proti násilí na seniorech

14.06.2013, Městské divadlo Jablonec nad Nisou
, autor: Miroslav Gorčík

Primátor Petr Beitl

 
, autor: Miroslav Gorčík

Diváci v hledišti

 
, autor: archiv MMJN

Samolepka pro seniory

 
, autor: Miroslav Gorčík

Slovenské pop-operní trio LA GIOIA

 
, autor: Miroslav Gorčík

Primátor předává ocenění Jablonecká pečovatelka 2013

 
, autor: Miroslav Gorčík

Oceněné pečovatelky

 
 
Vytvořeno 17.6.2013 14:38:58 | přečteno 2364x | Petr Vitvar
load