Jablonec září na OH mládeže v Číně

, autor: KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou

27.08.2014 - Dva jablonečtí cyklisté reprezentují Českou republiku na letních olympijských hrách mládeže v čínském Nanjingu. Nikola Nosková a Roman Lehký z jabloneckého oddílu KC Kooperativa SG a studenti Gymnázia Dr. Randy dokázali pro českou výpravu vybojovat zlato v cyklistické štafetě. Nikola Nosková si navíc vyjela také stříbrnou medaili.

V neděli 24. srpna nastoupili na cyklistickou štafetu, což je kombinace cross country a silniční časovky, čtyři čeští cyklisté. Bikerské úseky zajeli Barbora Průdková s Janem Rajchartem, silniční okruh pak jablonečtí Roman Lehký a Nikola Nosková. Ve velmi napínavém závodu, ve kterém šlo o desetiny sekund a kde nakonec rozhodla cílová kamera, získali zlatou medaili. Na silničním kole přitom už dva dny před štafetou dojela Nosková s Průdkovou pro stříbrnou medaili.

Nominaci na olympiádu mládeže předcházela tvrdá nominační kritéria a velký úspěch na mistrovství ČR na silnici a horských kolech. Od začátku cyklistické sezóny Roman Lehký a Nikola Nosková, museli dokazovat vysokou výkonnost na všech závodech. Nikola je dvojnásobná mistryně ČR na silnici mezi juniorkami a bronzová z mistrovského závodu horských kol. Roman obsadil druhé místo v mistrovské časovce na silnici a vybojoval titul mistra republiky na horských kolech mezi juniory. Tyto úspěchy oba studenty jablonecké Randovky katapultovaly na OH mládeže. Závodit budou i po olympiádě. Roman po návratu ihned odjíždí na MS horských kol ve Švédsku a Nikola se bude připravovat na MS na silnici ve Španělsku.

„Úspěchu obou studentů si velmi vážím, děkuji jim za skvělou reprezentaci a přeji mnoho úspěchů a pevné zdraví do dalších bojů o medaile,“ řekl primátor Petr Beitl.

Statutární město Jablonec nad Nisou letos cyklistický oddíl Kooperativy podpořilo 42 tisíci korunami jednak na podporu celoroční činnosti a také na akce „Český pohár horských kol“ (květen 2014, Bedřichov) a „Jablonecké okruhy - Český pohár mládeže“ (září 2014, Jablonec nad Nisou).

Vytvořeno 27.8.2014 17:32:51 | přečteno 2366x | Petr Vitvar