Jablonec: výdaje města na webu

09.09.2014 - Od 1. října 2014 bude Jablonec na svých webových stránkách zveřejňovat všechny smlouvy na dodávky a služby uzavřené statutárním městem Jablonec nad Nisou, které převyšují objem 20 tisíc korun. „Rozhodli jsme se tak v souladu se současným trendem a v zájmu posílení transparentnosti nakládání s penězi v rozpočtu města,“ říká primátor Beitl.

Už od dubna roku 2012 jsou na webu města a na profilu města na portálu e-zakázky publikovány veřejné zakázky, jejichž hodnota přesahuje 500 tisíc korun. „Zveřejňovat výdaje na dodávky zboží a služeb převyšující 20 tisíc korun jsme se rozhodli v souladu se současným trendem a v zájmu posílení transparentnosti nakládání s penězi v rozpočtu města,“ říká primátor Jablonce Petr Beitl. „Nyní si na webu bude každý moci dohledat, na co se městské peníze vynakládají,“ dodává primátor.

Nové transparentní opatření se týká pouze výdajů z rozpočtu, které souvisí s dodávkami zboží nebo služeb. Informace o dotacích, dary či příspěvcích jsou již dnes veřejné – o jejich poskytování rozhoduje zastupitelstvo či rada města a je proto možné je dohledat na webu města v sekci Samospráva.

„Novou aplikaci, která umožní zveřejňovat veškeré potřebné dokumenty, v současné době připravujeme tak, aby od 1. října byla plně funkční. Pak ji začneme postupně plnit, a po odzkoušení jsme připraveni tento elektronický nástroj nabídnout i městským organizacím a obcím v našem správním obvodu, “ říká tajemník úřadu Marek Řeháček.

Vytvořeno 9.9.2014 10:01:35 | přečteno 1965x | Petr Vitvar