Jablonec vstoupil do Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory

28.06.2013 - Statutární město Jablonec nad Nisou se rozhodnutím zastupitelů stalo členem Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory o. s. O vstupu do sdružení zastupitelé hovořili už v březnu letošního roku, kdy projednávali informativní zprávu o jeho činnosti.

„Jablonec nad Nisou byl ve studii Ústavu územního rozvoje Brno vyhodnocen jako jediná obec v Libereckém kraji s výjimečným potenciálem cestovního ruchu,“ informovala zastupitele náměstkyně primátora Soňa Paukrtová. „Domnívám se, že Jablonec svůj potenciál k rozvoji cestovního ruchu dostatečně nevyužívá. Příčinou může být nedostatečná spolupráce těch subjektů, kterých se cestovní ruch týká,“ konstatovala dále náměstkyně. Poukázala na výjimečnou polohu Jablonce z hlediska dopravní dostupnosti i přístupu do turisticky atraktivních lokalit jakými jsou Jizerské hory nebo Český ráj. Zdůraznila také kvalitní síť MHD, která zasahuje i mimo katastr města a provoz skibusů a cyklobusů, na něž město přispívá. „Věřím, že členství Jablonce ve sdružení přispěje k rozvoji cestovního ruchu a provázání jednotlivých služeb nejen ve městě, ale i v celém regionu,“ přeje si Soňa Paukrtová.

V rámci České republiky je sdružení unikátní projekt a jeho zakladatelé se inspirovali rakouským modelem. Sdružení vydává speciální kartu hosta Jizerky CARD, která nabízí pro své držitele řadu výhod, mj. také zvýhodněné vstupné do jabloneckého bazénu. Podle slov předsedy sdružení Pavla Bažanta bylo v zimní sezóně 2012/2013 distribuováno více než 7 tisíc kusů těchto karet, na které bylo uplatněno 4 900 různých slev.

Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory v současné době sdružuje 46 členů a spolu s Jabloncem jsou v něm vedle podnikatelských subjektů také Tanvald, Albrechtice v Jizerských horách, Bedřichov a Janov nad Nisou. Mezi zakládající členy patří provozovatel skiareálů v Bedřichově, Janově a Tanvaldu SKI Bižu, s.r.o.

Vytvořeno 28.6.2013 13:16:16 | přečteno 2237x | Petr Vitvar