Jablonec uspěl ve Zlaté popelnici

26.06.2012 - Statutární město Jablonec nad Nisou uspělo v soutěži v třídění odpadů měst a obcí Libereckého kraje - Zlatá popelnice 2012.

V soutěži, kde se hodnotí jednak množství vytříděného odpadu na obyvatele, počet druhů odpadů, které mají obyvatelé obce možnost třídit a celková úroveň spolupráce města a obyvatelstva v třídění odpadů obsadil Jablonec v konkurenci dalších devíti finalistů vynikající třetí místo. Do finále se Jablonec dostal díky tomu, že třídí papír, plasty, sklo podle barev, nápojové kartony a kovové obaly a díky tomu, že výtěžnost tříděného sběru dosáhla v loňském roce více jak 45 kg na obyvatele města, což znamená více jak 820 litrů odpadu. Město navíc podle zvláštního kritéria využívá nádoby efektivně, tzn. nejsou ani příliš plné, ani příliš prázdné. V konečném hodnocení měl velký vliv i způsob komunikace města s občany v otázkách správného nakládání s odpady, přítomnost sběrných dvorů apod. Jablonec se ve finále objevuje pravidelně, jako jediné z větších měst Libereckého kraje a často se umísťuje na medailových pozicích, díky kterým mohlo být zřízeno dětské hřiště v ul. Okružní.

Vytvořeno 26.6.2012 12:09:09 | přečteno 2016x | Petr Vitvar