Jablonec se opět připojuje ke Světovému dni proti násilí na seniorech

11.06.2013 - Již potřetí si Jablonec nad Nisou připomene Světový den proti násilí na seniorech koncertem v jabloneckém městském divadle. Letos statutární město nabídne divákům výjimečné vystoupení slovenského pop-operního tria LA GIOIA. Koncert se koná v pátek 14. června od 15 hodin.

„Špatné zacházení se starými lidmi není v současné společnosti novým fenoménem, snažíme se ale změnit postoj k této problematice, upozornit na ni a vyvolat společenskou debatu,“ vysvětluje primátor Petr Beitl proč se ke kampani proti násilí na seniorech město připojilo již potřetí.

Sváteční odpoledne v divadle i letos město organizuje spolu s Diakonií ČCE a Centrem sociálních služeb. Právě tyto organizace mají úzký kontakt se seniory ve městě, pomáhají jim a znají jejich potřeby i přání.

Letošní novinkou v programu bude udělování čestných uznání jabloneckým pečovatelkám „Cílem tohoto ocenění je zviditelnit a ocenit práci jednotlivých pečovatelek a celkově zvýšit prestiž a společenské uznání této nelehké profese,“ říká náměstkyně primátora pro sociální oblast Soňa Paukrtová. V pátek 14. června budou v divadle oceněny tři pečovatelky, které za výjimečné zásluhy v péči o potřebné a lidský přístup při poskytování sociální služby nominovali registrovaní poskytovatelé sociálních služeb v Jablonci nad Nisou.

Práce se seniory a pro seniory je v Jablonci pevnou součástí komunitního plánování sociálních služeb.

Světová organizace International Network For The Prevention Of Elder Abuse vyhlásila 15. červen Mezinárodním dnem boje proti násilí na seniorech.

Vytvořeno 11.6.2013 10:04:08 | přečteno 1566x | Petr Vitvar