Jablonec se opět připojuje ke Světovému dni proti násilí na seniorech

11.06.2013 - Již potřetí si Jablonec nad Nisou připomene Světový den proti násilí na seniorech koncertem v jabloneckém městském divadle. Letos statutární město nabídne divákům výjimečné vystoupení slovenského pop-operního tria LA GIOIA. Koncert se koná v pátek 14. června od 15 hodin.

„Špatné zacházení se starými lidmi není v současné společnosti novým fenoménem, snažíme se ale změnit postoj k této problematice, upozornit na ni a vyvolat společenskou debatu,“ vysvětluje primátor Petr Beitl proč se ke kampani proti násilí na seniorech město připojilo již potřetí.

Sváteční odpoledne v divadle i letos město organizuje spolu s Diakonií ČCE a Centrem sociálních služeb. Právě tyto organizace mají úzký kontakt se seniory ve městě, pomáhají jim a znají jejich potřeby i přání.

Letošní novinkou v programu bude udělování čestných uznání jabloneckým pečovatelkám „Cílem tohoto ocenění je zviditelnit a ocenit práci jednotlivých pečovatelek a celkově zvýšit prestiž a společenské uznání této nelehké profese,“ říká náměstkyně primátora pro sociální oblast Soňa Paukrtová. V pátek 14. června budou v divadle oceněny tři pečovatelky, které za výjimečné zásluhy v péči o potřebné a lidský přístup při poskytování sociální služby nominovali registrovaní poskytovatelé sociálních služeb v Jablonci nad Nisou.

Práce se seniory a pro seniory je v Jablonci pevnou součástí komunitního plánování sociálních služeb.

Světová organizace International Network For The Prevention Of Elder Abuse vyhlásila 15. červen Mezinárodním dnem boje proti násilí na seniorech.

Další informace

Vytvořeno 11.6.2013 10:04:08 | přečteno 1573x | Petr Vitvar
load