Jablonec se již popáté připojil do kampaně Týden sociálních služeb

, autor: Markéta Hozová

01.10.2013 - Statutární město Jablonec nad Nisou se již tradičně od prvního ročníku připojuje k celorepublikové kampani Týden sociálních služeb. Letošní pátý ročník probíhá od pondělí 7. do neděle 12. října. Jablonecký Týden sociálních služeb opět doprovází prezentace poskytovatelů ve vestibulu radnice. Výstavu, která bude zdarma přístupná po celý měsíc, dnes slavnostně zahájila náměstkyně primátora Soňa Paukrtová.

„Sociální služby jsou důležitou součástí života města a cílem této kampaně je přiblížit jejich fungování široké veřejnosti. Děkuji vám za vaši práci a děkuji, že jste se podíleli na této prezentaci,“ řekla Soňa Paukrtová. „Svou práci na výstavě představuje 17 organizací, které nabízí služby pro děti, rodiny s dětmi, seniory, zdravotně znevýhodněné, lidi bez domova, závislé apod.,“ přiblížila obsah prezentace manažerka komunitního plánování Simona Hušková. Na výstavě jsou také volně k odběru letáčky jednotlivých organizací i Katalog poskytovatelů sociálních služeb v Libereckém kraji.

V rámci Týdne sociálních služeb řada organizací nabízí lidem možnost nahlédnout pod pokličku.

Dny otevřených dveří

Úterý 8. října

• Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou p. o.
    pobytové služby, denní služby
    U Balvanu 2, Jablonec nad Nisou
    09:00-11:00
  • Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR - odbočka Jablonec nad Nisou
    sociálně právní poradenství pro zrakově postižené a půjčovna kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené
    Dlouhá 25a, Jablonec nad Nisou

Středa 9. října

• ADVAITA, o. s.
    prevence a léčba závislosti
    Rumunská 14/6, 460 01 Liberec
    09:00-15:00
  • Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.
    terénní pečovatelská služba
    Palackého 4424/65, Jablonec nad Nisou
    10:00-14:00
  • Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou p. o.
    pobytové služby, denní služby
    U Balvanu 2, Jablonec nad Nisou
    09:00-11:00
  • Hospicová péče sv. Zdislavy, o.p.s.
    Terénní odlehčovací služba, Poradna Zdislava - odborné sociální a psychologické poradenství
    Josefinino údolí 9/9, Liberec
    09:00-16:00
  • Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kruháč (Diakonie ČCE - středisko v Jablonci nad Nisou)