Jablonec přislíbil podporu Lučanům

, autor: Helena Rudolfová

25.08.2014 - V sobotu 23. srpna odpoledne se na lučanském Bramberku konala benefice, která měla pomoci splatit část miliónového úvěru za koupi oblíbené 21 metrů vysoké kamenné rozhledny. Zúčastnila se jí široká veřejnost, mezi níž nechyběl ani jablonecký primátor Petr Beitl se svojí paní.

Město Lučany nad Nisou dostalo rozhlednu do správy už před čtyřmi roky, ale teprve letos se stalo po vyhrané dražbě jejím vlastníkem. Město Lučany vyhlásilo veřejnou sbírku, do níž okamžitě začaly proudit příspěvky od drobných dárců, podnikatelů i známých osobností. „Děkuji všem, že nám tu dnes pomáhají. Už před beneficí to byli patrioti a turisté, kteří ve sbírkách přispěli na opravy. Také děkuji podnikatelům a dalším dárcům za jejich finanční podporu“, poděkoval Jiří Řešátko, starosta města Lučan. Primátor Jablonce Petr Beitl svými slovy potěšil všechny přítomné: „Já za město Jablonec nad Nisou mohu přislíbit finanční podporu, jejíž výši ještě musí odsouhlasit zastupitelstvo“.

Lučanští přichystali v sobotu na kopci Krásný, kde Bramberk stojí, opravdu pestrý program. V jeho rámci přizval moderátor na pódium jabloneckého rodáka Ondru Rumla, herce Jiřího Krytináře, režiséra Tomáše Magnuska a mnohé další. Během odpoledne si návštěvníci mohli ve stáncích zakoupit lidové obrázky, bižuterii, ručně vyrobenou keramiku či knihu o Lučanech. Lučanské ženy vlastnoručně napekly výborné koláče dle starých receptur, děti se svezly minivláčkem či na koni. Mnozí si odnášeli pamětní list s originálním razítkem jako upomínku na příjemné odpoledne.

Benefice na Bramberku

23.08.2014

Primátor Petr Beitl

Rozhledna Bramberk