Jablonec pomáhá postiženým povodněmi

07.06.2013 - Statutární město Jablonec nad Nisou se podílí na pomoci oblastem zasaženým povodněmi. Pomoc koordinuje oddělení krizového řízení magistrátu ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a složkami IZS. V úterý 18. června město Jablonec pořádá v kostele sv. Anny benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován na odstraňování následků povodní.

Koncert

Benefiční koncert kytaristy Štěpána Raka a dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! se uskuteční pod záštitou primátora města Petra Beitla. „Všichni, kdo chcete pomoci a ještě si odnést kvalitní kulturní zážitek, jste srdečně zváni. Věřím, že peníze získané z tohoto koncertu pomohou tam, kde je jich třeba,“ říká Petr Beitl.

Benefiční koncert Jablonec pro povodně

Záchranáři

Vodní záchranáři z Jablonce pomáhali v součinnosti hasiči a policisty v průběhu tohoto týdne v Mělníku a v Lovosicích. „V Mělníku a okolí pomáhalo v pondělí a v úterý 5 vodních záchranářů se dvěma čluny, šlo hlavně o evakuaci osob. Další záchranáři byli vysláni do Lovosic,“ říká vedoucí odd. krizového řízení Jiří Vaníček. „Na Mělnicko hned v pondělí v noci vyjelo také 10 členů humanitární jednotky ČČK Jablonec nad Nisou,“ dodává Vaníček. Dobrovolníci Červeného kříže poskytují evakuovaným osobám všestrannou péči včetně psychické podpory.

Materiální sbírka

Od úterý 4. června také jablonecký Červený kříž pořádá věcnou sbírku ve Spolkovém domě. „Dá se předpokládat, že budeme ve sbírce pokračovat i v příštím týdnu a pravděpodobně také znovu vyjedeme,“ uvažuje nad harmonogramem příštího týdne ředitelka jabloneckého Červeného kříže Kateřina Havlová. „Pro potřeby Červeného kříže jsme v přízemí uvolnili prostory, které využívají pracovníci veřejné služby,“ konstatuje tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Pomoc dětem

Svou pomoc nabídli i učitelky a rodiče dětí z MŠ 28. října dětem z povodněmi postiženého Terezína. „Školka nabídla pobyt pro deset dětí a doprovod, město přispěje na stravu 50 korunami na dítě a den,“ říká za zřizovatele školky statutární město Jablonec nad Nisou náměstkyně primátora Soňa Paukrtová.

Finanční pomoc

  • Český červený kříž
    č. účtu:  222885/5500; VS 111
    Dárcovské DMS z mobilního telefonu: DMS CCK na číslo 87777 (cena DMS 30 Kč, připsáno na konto ČČK 27 Kč)
  • Povodňová pomoc Diakonie CČE
    č. účtu: 359 6666 359/0800; VS 2013
    Dárcovské DMS: POMOCPOVODNE na číslo 87777
Vytvořeno 7.6.2013 9:33:16 | přečteno 1662x | Petr Vitvar
load