Jablonec navštívili hosté z Kaufbeuren

, autor: Markéta Hozová

24.09.2013 - V rámci Jabloneckých podzimních slavností navštívili Jablonec nad Nisou hosté z Kaufbeuren. Přijeli s místostarostou Kaufbeurenu panem Ernestem Holym. V obřadní síni jablonecké radnice je přijal primátor města Petr Beitl. Přijetí probíhalo v přátelské a příjemné atmosféře. Jak by ne, obě města už dlouhá léta udržují dobré vztahy na různých úrovních.

Kromě studentů gymnázia Dr. Randy, kteří si vloni připomněli 20. výročí spolupráce s Jakob Brücker Gymnasium, běží spolupráce také na úrovni sportovních klubů, kulturních subjektů i jednotlivých občanů. Mezi hosty v obřadní síni usedl i bývalý jablonecký starosta Petr Tulpa, který stál u zrodu partnerství obou měst. Jeho podpis je spolu se znaky obou měst a podpisem primátora Bosseho také na skleněné váze ve tvaru válce, která byla u příležitosti uzavření spolupráce vyrobena. „Musím poděkovat primátoru Beitlovi, že pokračuje v udržování a rozvíjení dobrých vztahů s Kaufbeuren,“ řekl Tulpa. „Partnerství obou měst je vaše zásluha a zásluha Jablonečanů. Dobrá spolupráce má mít dobré kořeny, a ty tady rozhodně jsou,“ dodal Petr Tulpa směrem ke Kaufbeurenským v plné obřadní síni.

Vzácným hostem Jabloneckých podzimních slavností byla prapravnučka prvního jabloneckého starosty Josefa Pfeiffera paní Hannelore Singer. Usměvavá čilá dáma se i přes svůj pokročilý věk vydala na dlouhou cestu do Jablonce. „Je to pro mě dnes velký den,“ poznamenala, když se podepsala do pamětní knihy města. Paní Singer v doprovodu primátora Petra Beitla v sobotu  navštívila hrob svého předka Josefa Pfeiffera, kde položila květiny.

Josef Pfeiffer

Podnikatel Josef Pfeiffer se stal prvním starostou Jablonce nad Nisou. Narodil se roku 1808, zemřel roku 1869 a úřad zastával v letech 1850 - 1867. Tento významný muž, jenž se roku 1866 zasloužil o povýšení městysu Jablonce na město, se proslavil například zřízením Dolního náměstí a přípravou výstavby tzv. Staré radnice.

Jablonec navštívili hosté z Kaufbeuren

21.09.2013

U hrobu Josefa Pfeiffera

Hannelore Singer