Jablonec má opět svůj vánoční strom

, autor: Markéta Hozová

10.12.2013 - Mírové náměstí v Jablonci nad Nisou opět vypadá vánočně. Původní vánoční strom podlehl vichřici, která se městem prohnala v noci z 5. na 6. prosince. Desetimetrový smrk pichlák se zlomil těsně nad stojanem a na dalších třech místech se naštípl, už ho nebylo možné znovu použít.

Současný, v pořadí druhý jablonecký vánoční strom, je opět smrk pichlák a opět pochází od baptistů z Máchova parku. Smrk je o cca metr kratší než jeho předchůdce. Vždy je vytipováno více stromů určených ke kácení a na náměstí se vybírá ten, který je nejhezčí a zároveň nejdostupnější pro techniku. V Máchově parku byly shodou okolností letos ke kácení určeny dva smrky a oba se postupně staly vánočními stromy, které zdobí prostranství před jabloneckou radnicí.

Během příštích dnů bude smrk ozdoben žárovkami. Slavnostní rozsvěcení už se konat nebude. Strom rozsvítíme, jakmile to bude možné.

Instalace druhého vánočního stromu

10.12.2013, Mírové náměstí

Druhý vanoční strom

, autor: Markéta Hozová