Jablonec digitalizuje Letní kino i Junior

, autor: archiv JM

09.07.2013 - V pátek 19. července se uskuteční první představení v digitalizovaném Letním kině v Jablonci nad Nisou. Promítat se bude bondovka Skyfall a vstup bude pro všechny návštěvníky premiérového digitálního večera zdarma.

„Digitalizace Letního kina a Kina Junior si celkem vyžádala 3,2 milionu korun. Podíl města je 2,6 milionu korun, zbytek pokryje dotace Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie,“ shrnuje náklady na digitalizaci náměstek primátora Miloš Vele.

„Stavebními úpravami v Letním kině prošla promítací plocha i kabina, měnila se celá zvuková soustava, rozvody a zabezpečení. Letní kino dostalo vysoké obrazové rozlišení 4K a prostorový sedmikanálový zvuk,“ vypočítává změny v kině Naďa Hetešová z jabloneckých kin. Nový projektor je mobilní. V létě bude sloužit v Letním kině, po zbytek roku pak v Kině Junior. Tam také dojde k nezbytným úpravám v promítací kabině a k vybudování nového vstupu z Kamenné ulice. Projekce by v Junioru měla být zahájena v polovině září.

Jablonecké Letní kino bude od 19. července promítat každý den až do 31. srpna. „Připravili jsme bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Nebudou chybět pohádky, hudební filmy ani horory, které mají v letním kině tu správnou atmosféru,“ láká na prázdninový program Hetešová.

„Je dobře, že město digitalizaci kin podpořilo. Letní kino má v Jablonci svoji tradici a byla by škoda, kdybychom kulturní program jabloneckého léta o tuto prázdninovou atrakci ochudili. Nové filmy už na klasických 35 mm promítačkách promítat nelze, a pokud chceme nabízet nové filmy a udržet si diváky, je potřeba přijmout i nové technologie,“ uzavírá Marta Procházková, ředitelka Eurocentra, které jablonecká kina spravuje.

S přípravou na první promítání a s úklidem v Letním kině pomáhají i pracovníci veřejné služby. „Vystříhávali nálety, hrabali, čistili sedačky i prostory mezi nimi,“ upřesňuje Jaroslav Cvrček, vedoucí oddělení sociálních služeb a dodává, že veřejná služba se bude na úklidu Letního kina podílet i v sezóně.

Zveme srdečně všechny diváky na 19. července do Letního kina na slavnostní zahájení promítání.

Další informace

Vytvořeno 9.7.2013 12:26:40 | přečteno 2051x | Petr Vitvar
load