Jablonec chystá pro občany e-aukci na elektřinu a plyn

20.09.2013 - Statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s odbornou firmou připravuje elektronické aukce na elektřinu a plyn pro jablonecké domácnosti, podnikatele a SVJ. „Je to další věc, která vzešla ze setkání s občany města letos na jaře. Jelikož elektronickou aukcí je možné uspořit několik tisíc korun ročně a to bez ohledu na současné akční nabídky některých dodavatelů, domnívám se, že je důležité tuto možnost lidem nabídnout,“ vysvětluje náměstek Miloš Vele.

Stejně jako v jiných městech, i zde budou mít možnost ušetřit nejen občané, ale i živnostníci a podnikatelé či SVJ. Zkušenosti z jiných měst ukazují, že očekávaná průměrná úspora může být skutečně významná a pohybuje se průměrně mezi 20-30% ze soutěžených komodit.

„Možnost zapojit se do e-aukce já osobně velmi vítám. Rozhodně se přihlásím, dosud jsem byl spíše pasivní, co se týká cen energií v mé (naší) domácnosti,“přiznává se primátor Beitl.

„Sdružíme poptávku velkého množství domácností a díky tomuto spojení se stává množství odebíraných energií pro dodavatele velmi atraktivním, a jsou ochotni výrazně snížit jednotkové ceny,“ vysvětluje princip elektronické aukce Radek Drmota ze společnosti A-Tender, která má s e-aukcemi zkušenosti z jiných měst, mimo jiné i ze sousedního Liberce. „E-aukce se účastní pouze prověření dodavatelé a jsou předem dána pravidla. Navíc soutěžíme i stálý měsíční plat za odběrné místo, rozhodně není třeba se obávat žádných dodatečných nákladů, vše je naprosto transparentní,“ ujišťuje Drmota.

Občané města se budou moci do e-aukce přihlašovat od 2. října do 20. listopadu, je možné přihlásit i jakékoli odběrné místo na území ČR (chatu, chalupu či byt v jiném městě). Kontaktní místo bude otevřeno v prostorách, kde sídlila Galerie MY v přízemí radnice denně po a st 8.00 – 17 h; út, čt a pá 8 – 14h.  Elektronickou aukci bude doprovázet informační kampaň včetně besed s občany města. První beseda se bude konat v Eurocentru a je naplánovaná na 7. října od 16 hodin.

Vytvořeno 20.9.2013 12:14:45 | přečteno 1905x | Petr Vitvar