I v Jablonci je advent časem různých setkání

, autor: Markéta Hozová

17.12.2012 - Adventní setkání vedení města se zástupci různých organizací a subjektů má v našem městě již několikaletou tradici. I letos se primátor města se svými náměstky sešel se reprezentanty neziskových organizací, zástupci kulturních subjektů i s podnikateli. Zavítal i mezi onkologické pacienty a samozřejmě ani letos se nezapomnělo na seniory.

„Předvánoční setkání jsou velmi příjemná. Rád si najdu čas a na pár hodin zvolním a těší mě, že to tak vnímají i moji kolegové. Během adventních setkání máme možnost si vzájemně sdělit to, na co není během roku čas a i pro představitele jednotlivých subjektů je jistě přínosné, že se mohou se svými kolegy podělit o zkušenosti, radosti i starosti,“  říká primátor Beitl.

Během prosince pozval primátor k malému pohoštění do obřadní síně jablonecké radnice zástupce neziskových organizací i kulturních subjektů, které ve městě působí a na poslední předvánoční týden je připraveno posezení pro reprezentanty jabloneckých církví. S podnikateli se představitelé města sešli na nově opravené Prezidentské chatě. Přítomen byl i její majitel, jablonecký podnikatel a filantrop Dalibor Dědek, který přítomné provedl interiérem.

Naopak pozvání na své předvánoční posezení poslali primátorovi přátelé Jabloneckého klubu onkologických pacientů JAKOP. „Nejsem mezi členy sdružení JAKOP poprvé, oslovuje mě příjemná atmosféra, která zde navzdory všudypřítomné zákeřné nemoci, panuje,“ prozradil primátor Beitl, který na pohoštění přítomných na místě přispěl dvěma tisíci korun.

O pozvání od seniorů se členové vedení města podělili a náměstci Tulpa a Vobořil postupně před Vánoci navštívili domy zvláštního určení. „Příští týden nás ještě čeká návštěva v Kokoníně v domě ve Slunné ulici, a pak se se seniory sejdu opět po novém roce,“ slibuje primátor Beitl všem, které před Vánoci nestihne pozdravit.

Předvánoční setkání

, autor: Markéta Hozová

Setkání s podnikateli na Prezidentské chatě

, autor: Markéta Hozová