Hurá do Afriky se skřítkem Pastelkou

12.11.2012 - Do Afriky se vydají jablonecké děti, které během uplynulých dvou let zvítězily ve výtvarné soutěži skřítka Pastelky. Na cestu všichni vyrazí v sobotu 17. listopadu ve 14 hodin odpoledne. To je v Kině Radnice připravené další setkání se skřítkem Pastelkou a vyhodnocení nejlepších kreslířů.

Osobní dopis od náměstka Petra Vobořila obdržely v těchto dnech ty děti, které během posledních dvou let zvítězily ve výtvarné soutěži skřítka Pastelky v Jabloneckém měsíčníku. „V sobotu budeme vyhlašovat nejlepší výtvarníky z listopadového kola, které mělo téma strašidla a bubáci,“ usmívá se Vobořil. A pak už se všichni podívají na film Hurá do Afriky ve formátu 3D.

Se skřítkem Pastelkou malují děti v Jablonci už od ledna 2008. Zapojily se do něj nejprve všechny mateřské školy ve městě, po té se přidali i nejmenší školáci. První velké setkání malých malířů proběhlo na konci října 2009 v Eurocentru, v kině se sešli už na jaře téhož roku a od té doby ještě na dvou dalších filmových představeních. V září 2010, se pak objevily dětské práce na velké výstavě nazvané Se skřítkem Pastelkou do pohádky. „V Eurocentru Jablonec si mohli rodiče a příbuzní, ale i náhodní návštěvníci, prohlédnout dětské kresby společně s reprodukcemi obrazů malíře Miroslava Jágra,“ vzpomíná Petr Vobořil. Letos bude prezentace obrázků jiná a náměstek Vobořil ji odhalí v sobotu před filmovým představením.

Vytvořeno 12.11.2012 16:23:59 | přečteno 1620x | Petr Vitvar