Hudbu přivezou hosté z Libereckého kraje

, autor: Markéta Hozová

26.05.2014 - Už celý měsíc žije Jablonec nad Nisou ve znamení Města plného tónů. Ani tento týden nebude výjimkou a nabídne opět několik zajímavých hudebních událostí.

Pravidelné středy před radnicí

Podium na Mírovém náměstí nezůstane osiřelé ani tento týden. Ve středu je tu od 16 hodin opět nachystaný program. Tentokrát se posluchačům představí hudební skupiny ze Základní umělecké školy Jičín.

„Hudbymilovným Jablonečanům tak nabídneme práci i jiné hudební školy. V hodinovém programu vystoupí naši hosté - kapely The Rolling Students a After Past ze ZUŠ Jičín,“ zve na středeční odpoledne na Mírové náměstí ředitel ZUŠ Jablonec nad Nisou Vít Rakušan.

Čtrnáctiletá tradice

Ve stejný den od 17 hodin, ale na prknech jabloneckého městského divadla, budou své umění prezentovat dětské pěvecké sbory. V divadle se totiž odehraje Jablonecký hudební festival 2014.

„Ve středu 28. 5. se setkají dětské a mládežnické sbory z Libereckého kraje v Městském divadle v Jablonci nad Nisou na 14. ročníku této už tradiční hudební akce, která nabízí možnost setkání fanoušků sborového zpěvu,“ říká ředitel divadla a sám dlouholetý sbormistr Pavel Žur a dodává: „Během čtrnácti let se v Jablonci prezentovaly sbory Mexika, USA, Itálie, Polska, Německa, Litvy, ale i dětské a mládežnické sbory z Česka, například z Mohelnice, Loun, Plzně nebo Prahy.“

Letošní ročník se zaměřuje na práci školních sborů a sborů ZUŠ. „Leckde je jejich postavení a podmínky pro práci více než složité, protože ne všude se setkávají s pochopením a podporou školy či města. Liberecký kraj je v tomto směru výjimkou,“ konstatuje sbormistr DPS Vrabčáci Žur.

V programu se 14. ročníku Jabloneckého hudebního festivalu 2014 se představí:

• DPS Javořičky Plzeň
  • DPS Karolka, ZŠ a ZUŠ Jabloňová Liberec
  • DPS Carola, ZŠ a ZUŠ Jabloňová Liberec
  • Českolipský dětský sbor
  • DPS Lesněnky, I. ZŠ Lesní Liberec
  • DPS Sedmikráska, ZUŠ Semily
  • DPS Zvoneček Jablonec n. N.
  • DPS Rolnička, ZŠ Liberecká, Jablonec n. N.
  • DPS Skřivánek, MŠ J. Hory, Jablonec n. N.
  • DPS Fialenky, ZŠ A. Bratršovského, Jablonec n. N.
  • DPS Vrabčata a DPS Vrabčáci Jablonec n. N.

Jednotné vstupné 30 Kč.

Podrobné informace na www.mestoplnetonu.cz.

Vytvořeno 26.5.2014 9:49:12 | přečteno 1474x | Petr Vitvar