Hned po dešti se v Jablonci začalo uklízet

29.07.2014 - Při prudkém lijáku v neděli 27. července spadlo v Jablonci nad Nisou během 25 minut 21 mm srážek a voda v Nise vystoupala až na 127 cm. Déšť naštěstí ve městě nenapáchal žádné zásadní škody, přesto Technické služby začaly okamžitě uklízet naplavené nečistoty a odstraňovat následky. Podle prvních odhadů si úklid města po dešti vyžádá asi 300 tisíc korun.

 „Naštěstí voda ve městě nezpůsobila takové škody jako v loňském roce, kdy si odstraňování následků přívalového deště na konci července vyžádalo okamžité uvolnění peněz z městské rezervy. I letos jsme ale začali okamžitě uklízet a revidovat poškození na městském majetku,“ konstatuje náměstek primátora Miloš Vele. 

Hned v pondělí ráno pracovníci odd. správy komunikací začali mapovat škody a zadali TSJ vyčištění  zanešených příkopů a kanálů. V nejbližších dnech se také budou postupně zpevňovat krajnice zasažených komunikací a například v ulicích Příkrá a Sáňkařská dosypávat strouhy, které vytvořila valící se voda. Poškození se nevyhnulo ani ulicím V Aleji, Jasanová, U Tenisu nebo Pod Vodárnou.

U Zeleného stromu

Prudký nedělní liják zalil také nejfrekventovanější křižovatku ve městě U Zeleného stromu a přilehlé domy.  Než voda odtekla, uplynulo asi 20 minut. Vodu, která stéká z okolních kopců, nestíhá při silných deštích jablonecká kanalizace pobrat. „Jako první opatření prověřujeme již teď stav uličních vpustí v ulicích v majetku města, které navazují na křižovatku. O totéž požádáme správce ostatních komunikací.  Následně v nejbližších týdnech svoláme odborníky ze SčVK, krajské správy silnic, magistrátu a další, abychom se dohodli na opatření a alespoň částečně zabránili zaplavování křižovatky U Zeleného stromu,“ informuje primátor, který se situací intenzívně zabývá.

Vytvořeno 29.7.2014 14:04:47 | přečteno 2438x | rudolfova
load