Hlídky mladých zdravotníků vyhráli Kokonínští

, autor: archiv MP

09.05.2013 - Střípky z městské policie

Jubilejní desátý ročník soutěže Hlídky mladých zdravotníků zahájil v úterý 7. května v areálu Hasičského záchranného sboru v Jablonci nad Nisou primátor města Petr Beitl.

Okresního kola soutěže, kterou pořádal jablonecký spolek Českého červeného kříže ve spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému, se zúčastnilo 29 pětičlenných hlídek. Děti ze základních škol z Jablonce i okolí soutěžily v poskytování první pomoci na pěti stanovištích. „Tématem letošního ročníku jsou dělnické profese, děti musí poskytnout první pomoc a ošetřit úrazy, které se mohou stát v běžném pracovním životě,“ vysvětluje ředitelka ČČK v Jablonci Kateřina Havlová. Kromě pěti soutěžních stanovišť zaplnila areál jablonecké hasičárny i stanoviště dobrovolná, která připravili například vojáci, Policie ČR, městská policie nebo Vodní záchranná služba.

„Těší mě tak veliká účast a překvapilo mě, že přijely i děti z Liberce, Harrachova nebo Turnova. Svědčí to o dobré práci našeho Červeného kříže a za to patří můj dík paní ředitelce Havlové a jejím spolupracovníkům,“ řekl primátor Petr Beitl.

Zlaté medaile zůstaly na domácí půdě. Okresní kolo zdravovědné soutěže vyhrála hlídka ZŠ Kokonín, která bude také Jablonec reprezentovat v krajském kole. To se uskuteční 31. května v Chomutově. Držíme palce!

Sváteční večer byl napínavý, ale dopadl dobře

Velkou starost o svou šestnáctiletou dceru měli včera večer rodiče z Jablonce nad Nisou. Dívka, která je, podle otce, psychicky labilní, doma totiž zanechala dopis na rozloučenou s tím, že chce skočit pod vlak. Vystrašený otec kontaktoval v devět hodin večer městskou policii. Strážníci začali okamžitě jednat. „Informovali jsme o tom České dráhy, Policii ČR i všechny naše hlídky v terénu,“ popisuje událost ředitel městské policie Luboš Raisner. Hlídka strážníků městské policie v Pražské ulici ve 21:20 zastavila slečnu, která odpovídala popisu, a ukázalo se, že se jedná o hledanou osobu. Dívka neměla žádné zranění. Strážníci vzápětí informovali železničáře, policii i rodiče a k dívce přivolali záchranku, která ji po příjezdu Policie ČR i rodičů převezla do nemocnice k dalšímu ošetření.

Vytvořeno 9.5.2013 13:34:06 | přečteno 1726x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie