Hejtman Libereckého kraje navštívil Jablonec

, autor: Markéta Hozová

02.09.2013 - Minulý čtvrtek navštívil Jablonec nad Nisou hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Role hostitele a průvodce městem se ujal primátor města Petr Beitl.

Návštěva začala netradičně v ulici Želivského. Právě ta totiž patří mezi jablonecká bolavá místa. Ačkoli se nachází v centru Rýnovic a je velmi frekventovaná, její povrch je značně poškozený a pro řidiče velmi nevyhovující. Ulice Želivského patří mezi komunikace, které spravuje Krajská správa silnic Libereckého kraje. Proto vedly první kroky návštěvy z kraje právě sem. Primátor Beitl i náměstek Vobořil hovořili s hejtmanem o novém povrchu této ulice. Teprve po položení nové svrchní vrstvy je možné opravit a vybudovat chodníky a vytvořit z ulice Želivského důstojnou komunikaci. Současný stav ulice Jablonečané hojně zmiňovali na jarním setkání vedení města s občany.

Hejtman Půta v doprovodu primátora navštívil také Českou mincovnu, kde si prohlédl nejen provoz, ale i reprezentační prostory společnosti. Dalším bodem programu byla prohlídka Gymnázia U Balvanu. „Chtěl jsem vaše gymnázium vidět, znám ji pouze z úvah o optimalizaci škol,“ vysvětloval hejtman řediteli školy Kozlovskému, který hejtmana seznámil se svými záměry s dalším fungováním školy. O tom, že by rozhodně nebylo dobré Gymnázium U Balvanu zrušit, hovořil s hejtmanem i Dalibor Dědek, majitel Jablotronu. Právě na prohlídku této úspěšné jablonecké společnosti vedly hejtmanovy další kroky. Další krajskou komunikací, kterou hejtman Půta navštívil, byla ulice Krkonošská, kde se už do poloviny dubna buduje kanalizace. Tato rozsáhlá stavba za téměř 18 milionů omezila provoz na poměrně dlouhou dobu. Po uložení inženýrských sítí musí následovat položení nového povrchu komunikace, a právě finance na nový povrch, byly tématem rozhovoru mezi hejtmanem a primátorem Beitlem a náměstkem Vobořilem.

Pozdní odpolední hodiny krajské návštěvy patřily diskusím. Nejprve se hejtman setkal s jabloneckými zastupiteli a následně pak byla v Eurocentru připravena diskusní hodinka s Jablonečany. Hejtman Půta seznámil občany s některými čísly – hovořilo se o rozpočtu, o investicích, o nutných opravách a dalších věcech. Diskutovalo se o komunikacích i o náladě ve společnosti a romské otázce. Setkání s hejtmanem se zúčastnily asi dvě desítky obyvatel Jablonce.

Hejtman Libereckého kraje navštívil Jablonec

29.08.2013