Happening s Bárou Špotákovou a Třemi sestrami se vydařil

, autor: Václav Novotný

14.11.2012 - Happening s koncertem své oblíbené skupiny Tři sestry dostala zlatá medailistka z Londýna a Pekingu a držitelka světového rekordu v hodu oštěpem Bára Špotáková od rodného Jablonce nad Nisou darem. „Chtěli jsme, aby si Bára sama vybrala, co by jí udělalo radost a na koncertu – veřejném happeningu jsme se dohodli už v srpnu po olympiádě,“ říká primátor Petr Beitl. „Výtěžek z prodeje vstupenek půjde na podporu jablonecké atletiky,“ doplňuje primátor.

Město Báře ještě věnuje lustr z Preciosy v hodnotě 100 000 korun, který si sama vybere. Certifikát si převzala rovněž včera na pódiu v jabloneckém Eurocentru. Čestnou občankou se Barbora Špotáková stane na slavnostním Novoročním koncertu v městském divadle 1. ledna 2013.

Happening v úterý 13. listopadu začal autogramiádou, kde se během hodiny vystřídalo na 150 lidí. Bára podepisovala nejen svoje fotky a plakáty, ale také památníky, míč nebo tretru. Ochotně se fotila a usmívala, vůbec nepůsobila jako hvězda. „Bylo to moc fajn,“ zhodnotila oštěpařka průběh autogramiády. „Tady v Jablonci je to vždycky příjemné, lidé mě tu znají a jsou milí,“ pochvalovala si.

Svou píseň pro Báru přišli v úvodu večera odvážně zazpívat malí, sotva plenkám odrostlí, špunti z dětského pěveckého sboru Skřivánek se svou sbormistryní Věrou Pokornou a sklidili bouřlivou podporu a potlesk od rockerů v nabitém sále. Primátor Petr Beitl popřál Báře hodně dalších úspěchů v soukromém i sportovním životě, pozval diváky na Novoroční koncert do městského divadla a punk-rocková show mohla začít.

„Jsem ráda, že se koncert podařilo zorganizovat a Tři sestry mohly do Jablonce přijet, je to super, že se to povedlo. Na koncert se moc těším a doufám, že v sobě najdu sílu si ho užít,“ svěřila se Bára v zákulisí po zahájení večera a mnoha rozhovorech pro média. Sílu rozhodně našla, vystoupila i k Fanánkovi na pódium a koncert si užila tak, jak doufala.

„Koncert kapely Tři sestry byl součástí turné se skupinou Wohnout – W3S Tour 2012, s manažerem skupiny se podařilo vyladit termín tak, aby to vyhovovalo jak muzikantům, tak Báře,“ říká Jana Matěchová z kanceláře primátora, která měla celou akci na starosti. Vše probíhalo za bezproblémové spolupráce s Eurocentrem, které se zhostilo celé akce se ctí.

Happening kompletně uhradilo město z rozpočtu, symbolická stokoruna za vstupenku půjde na podporu jablonecké atletiky. O rozdělení výtěžku mezi jablonecké atletické kluby rozhodne Komise pro sport a tělovýchovu. Celkem se prodalo 900 vstupenek, čistý výtěžek po odečtu DPH činí 77 400 korun.

Happening s Bárou Špotákovou

Eurocentrum Jablonec, 13.11.2012

Autogramiáda Báry Špotákové

Autogramiáda Báry Špotákové