Grilování se vydařilo

, autor: M. Hozová

07.06.2012 - Veselá atmosféra panovala v úterý 5. června odpoledne v jídelně Domu s pečovatelskou službou v Novoveské ulici. Konalo se tu grilování s primátorem spojené s kloboukovou slavností. Zpívalo se a tančilo a nakonec nikomu nevadilo, že venku prší.

Primátor Petr Beitl roztopil gril venku pod balkónem. Při opékání uzenek se střídal s Petrem Tulpou, který dorazil v mexickém klobouku. Miloš Vele chystal tácky s chlebem a hořčicí. Sehraná trojka čelních představitelů města v kostkovaných zástěrách za výdejním pultem vtipkovala a práce jim šla od ruky radost pohledět.

Celou akci připravilo Centrum sociálních služeb ve spolupráci se statutárním městem Jablonec nad Nisou. Tradici letních grilovaček zahájil primátor vloni v Kokoníně, kde se grilovalo u příležitosti otevření nového altánu na zahradě tamního domu s pečovatelskou službou. Senioři i primátor si společné posezení pochvalovali, a tak se letos akce rozrostla. Do DPS Novoveská se, díky podpoře Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, který poskytl autobus a seniory zdarma svezl a rozvezl, sjeli obyvatelé ostatních jabloneckých DPS. Pozvání přijali také zástupci Klubu jabloneckých seniorů, Svazu důchodců a Dia-clubu senior. Téměř všichni měli nějakou nápaditou pokrývku hlavy a každý také přinesl něco na zub. Stoly se zaplnily různými sladkými i slanými chuťovkami a nikde nechyběl talíř třešní. Primátor přispěl již zmíněnými uzenkami. Harmonikář pan Wiesner neúnavně hrál jednu písničku za druhou a všichni se dobře bavili až do pozdního odpoledne. „Už dlouho jsem si takhle nezazpíval, děkuji Vám,“ loučil se rozesmátý Beitl v námořnické čepici.

(mh)

Grilování se seniory