Fotopasti jsou rozmístěny

, autor: archiv MMJN

30.07.2012 - Velkým nešvarem poslední doby je umisťování odpadu vedle kontejnerů na stanovištích separovaného odpadu. Ve městě je rozmístěno celkem 246 stanovišť na tříděný odpad a není téměř v lidských silách neoprávněnému odkládání odpadu předejít. Jakmile se stanoviště uklidí, objeví odpad vedle nádob znovu – nepotřebný nábytek, vysloužilé spotřebiče, staré matrace, pytle s odpadky všeho druhu, to vše se vrší, nevábně vypadá a občas i zapáchá v různých částech města.

Oddělení správy veřejné zeleně jabloneckého magistrátu proto vytipovalo 4 místa, kde dochází k opakovanému zakládání černých skládek a tam byly v průběhu července městskou policií umístěny fotopasti. „Rozhodli jsme se pro nákup zatím čtyř kusů fotopastí, které se dají dle potřeby přemisťovat. Jsem přesvědčen, že fotopasti ušetří městu sta tisíce, které ročně stojí úklid a likvidace černých skládek,“ říká náměstek primátora Miloš Vele. Celkové náklady na pořízení, instalaci a provoz těchto čtyř zařízení jsou vyčísleny na 38 tisíc korun.

„Jedná se o skryté monitorovací zařízení s vlastním úložištěm dat, které se automaticky spouští při pohybu ve sledovaném místě a pořízený záznam slouží jako důkaz při prokazování protiprávního jednání,“ vysvětluje ředitel městské police Luboš Raisner a dodává, že fotopasti fungují i v noci. Záznamy z fotopastí strážníci průběžně vyhodnocují a přistižení hříšníci budou potrestáni dle přestupkového zákona, popřípadě dle zákona o obcích. Fotopasti jsou vedle městského kamerového dohlížecího systému a hlídek městských strážníků dalším nástrojem prevence protiprávního jednání v Jablonci nad Nisou.

Vytvořeno 30.7.2012 17:32:24 | přečteno 2299x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie