Evropská liga volejbalu 2012

08.06.2012 - Od 8. do 10. června hostí Jablonec turnaj Evropské volejbalové ligy mužů. Akci pořádá pod patronací statutárního města Jablonec nad Nisou Český volejbalový svaz, ve spolupráci se Sportem Jablonec, s.r.o. a TJ Bižuterie.

„I v minulosti byl Jablonec hostitelem zápasů Evropské ligy, naposledy před pěti lety, ale to se zde hrálo zcela odlišným způsobem. Vždy do Jablonce přijely dva týmy, které zde sehrály dvojzápas. Letos poprvé zde uvidíme čtyři reprezentační týmy, které budou bojovat turnajovým způsobem,“ říká náměstek primátora Petr Tulpa.

Špičkové evropské volejbalisty z Rumunska, Rakouska, Turecka a České republiky doplní 600 dětí, které se utkají v oblastním kole soutěže nazvané Barevný minivolejbal. Malí sportovci v různobarevných tričkách budou soupeřit buď na atletickém stadionu nebo v případě nepříznivého počasí v atletické hale na Střelnici.

Město Jablonec nad Nisou podpořilo turnaj evropské ligy 160 tisíci korunami, které budou využity převážně na dopravu dětí mezi jednotlivými sportovišti. „Celkový rozpočet turnaje je 1,2 milionu korun,“ prozrazuje Milan Matura, jednatel společnosti SPORT Jablonec nad Nisou náklady volejbalového svazu. „Český volejbalový svaz nám bude hradit pronájem sportovišť,“ dodává. Vstupenky pro veřejnost na jednotlivá utkání budou stát 50 korun.

Vytvořeno 8.6.2012 9:14:30 | přečteno 2106x | Petr Vitvar