Doutnající koš

, autor: Petr Vitvar

07.07.2014 - Střípky z městské policie

Ve středu odpoledne na konečné tramvaje stoupal dým z odpadkového koše a lidé k tomu zavolali strážníky. Hlídka městské policie přijela a koš uhasila vodou, kterou jim poskytl prodavač v kiosku.

Kapající voda ze stropu

Obyvatelka domu v Liberecké ulici volala ve středu odpoledne městskou policii, protože jí kapalo ze stropu v kuchyni. Domnívala se, že v bytě nad ní praskla voda. Tam ale nebyl nikdo doma. V době, kdy byly v domě strážníci, přišel muž, který měl od horního bytu klíče, a všichni se přesvědčili, že tam voda nikde neuniká. V bytě bylo sucho. Strážníci doporučili obyvatelce bytu s mokrým stropem, aby se obrátila na instalatéra nebo správce domu.

Had na zahradě

Užovka na zahradě vyděsila ženu v Měsíční ulici. Paní kontaktovala také Záchrannou stanici při centru pro zvířata v nouzi Archa Zoo Liberec. Tam jí vysvětlili, že se jedná o nejedovatého hada a poradili, jak se chovat, aby předešla další hadí návštěvě. I přesto vystrašená žena volala hasičům i strážníkům. Strážník na operačním středisku prověřil informace u záchranné stanice a ženu uklidnil. Doporučil jí, aby se řídila radami odborníků ze zvířecí záchranky.

Nakonec z místa utekl

Ve středu nad ránem řidič červeného skútru nerespektoval zákaz vjezdu v Liberecké ulici u kruhového objezdu a vyrazil zákazem směrem do centra. Viděli ho ale strážníci a chtěli skútr zastavit. Řidič, ale nehodlal uposlechnout a snažil se hlídce ujet. Zkusil projet i místem, kam se auto nevejde, aby strážníky setřásl. Ti se za ním ale stejně vydali pěšky. V podchodu pod železniční tratí, ale skútr havaroval a jeho řidič s přilbou na hlavě, ve světlých kalhotách a tmavé bundě z místa nehody utekl. Strážníci prohledali okolí nehody, ale muže nenašli. Předali proto skútr Policii ČR, která si celou událost převzala.

Vytvořeno 7.7.2014 14:40:26 | přečteno 1747x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load