Dopravní soutěž mladých cyklistů v dubnu vyhráli rychnovští

, autor: archiv MP

25.04.2012 - Dopravní soutěž mladých cyklistů zorganizovali městští strážníci na dětském dopravním hřišti v Jablonci nad Nisou ve dnech 17. - 19. 4. 2012.

Soutěž již tradičně vyhlašuje Ministerstvo dopravy a BESIP. Ve dvou kategoriích soutěžilo 136 dětí z osmnácti jabloneckých i mimo jabloneckých základních škol.

Děti měly za úkol projít testem, který prověřil jejich znalosti pravidel silničního provozu. Své cyklistické umění pak měly možnost předvést v jízdě zručnosti.

Dopravní soutěž mladých cyklistů podněcuje děti v jejich zájmu o dopravní výchovu ve školách a přispívá ke správnému a bezpečnému chování dětí v běžném dopravním provozu.

Z dubnového kola Dopravní soutěže mladých cyklistů postupují do dalšího kola základní školy z Rychnova, Josefova Dolu, Kokonína, Pěnčína, Tanvaldu a Velkých Hamrů. „Rychnovští jsou každoročně velmi úspěšní a dařilo se jim i letos, je vidět, že trénovali,“ komentuje vítězství základní školy z Rychnova Miloslav Lejsek, preventista městské policie. Jablonecké barvy vedle kokonínských dětí hájila například i ZŠ Pivovarská, Mozartova či Arbesova.

Dopravní soutěž mladých cyklistů pro další školy se bude konat 16. května 2012 od 9 hodin opět na Dětském dopravním hřišti v Jablonci nad Nisou.

V těchto dnech také na Dětském dopravním hřišti děti ze 4. tříd základních škol bojují o získání průkazů cyklisty a v týdnu od 23. do 27. dubna probíhá ve spolupráci s libereckým krajem a dalšími partnery Týden bezpečnosti. Dopravním hřištěm v rámci Týdnu bezpečnosti projde denně kolem stovky žáků 5. a 6. tříd, čekají na ně besedy se strážníky, ukázky práce městské policie, základy první pomoci připravené Českým červeným křížem nebo například přednáška bezpečně na motocyklu.

Vytvořeno 25.4.2012 9:13:43 | přečteno 1993x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie